Reaktif ve Kapasitif Sıfır Çekiyor

entes rg3 12/cs lerın düşük akımlarda (akım trafo degeri yuksekse) sorun çıkardığını duymustum.belki röle ile ilgili bır problemın olabılır.bunu soylerken emın degılım cunku yenı bende baskasından duydum.armess kbr lerde bu sorun yokmus kuran kişi bana oyle dedı bende o yuzden kbr nın kullnma klavuzunu arıyorum.belkı sanada faydası olur

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sn. ysoner

Düşük akımlarda, akım trafosu yüksek ise ve bunu röle algılamıyorsa o marka röleye mahsus bir problem değildir. Her rölenin algılama akımı vardır. Eğer çekilen akım çok az ve akım trafoları da çok büyük ise, hiçbir röle bunu algılamayabilir. Bu normal bir durumdur.

Sn. ysoner

Düşük akımlarda, akım trafosu yüksek ise ve bunu röle algılamıyorsa o marka röleye mahsus bir problem değildir. Her rölenin algılama akımı vardır. Eğer çekilen akım çok az ve akım trafoları da çok büyük ise, hiçbir röle bunu algılamayabilir. Bu normal bir durumdur.

açıklama için teşekkürler ben zaten kesin bir bilgi olarak söylememiştim.armess yetkilisi bana bunu söyledi.kbr ler de bu sorun yokmuş.yani düsşük akım çekse bile kompanzasyon yapabiliyormuş.ayrıca ben herzaman entesi tercih ederim son taktığım yerde kompanzasyon reaktif cezadaydı %3 e düştü.bence rg3 12c/cs ideal.bu işte sizler kadar iyi olmsamda kullanıcı olarak benim görüşüm :) herkese selamlar

Son düzenleme:
ana şalter girişine konulması gereken sabit kondansatör gerekmektedir.Trafo oranına göre seçilmelidir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Geri