Rg3 12c sorunu

yılmaz

Üye
Slm arkadaŞlar Öncelİkle herkeze baŞarilar dİlerİm

benİm sorunum rg3 12c 1.faz cosq 99.7 2.faz cosq -580 -900 3.faz 99.7

2. fazi bİr tÜrlÜ normale sokamadim akim uÇlarini deĞİŞtİrdİm devresİn dekİ kondansatÖrlerİ kapattim ama eksİden bİr tÜrlÜ Çikaramadim sebep ne olabİlİr yardimci olursaniz Çok sevİnİce herkeze Çok teŞekkÜrler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ikinci faz üzerinde kapasitif reaktif üreten alıcılar vardır,(tasarruflu ampül,ups vs.)

yılmaz arkadaşım,bağlantılarla ilgili bir sorun olmadığını , kondansatör seçiminin  doğru yapılamadığını düşünüyorum.Sistemle ilgili verileri detaylandırısanız daha fazla yardım alabileceğinizi düşünüyorum.selametle

Sn.yılmaz ,2.faza endüktif alıcılar ile yüklenip deneyin bence.Reaktör olabilir,seri bağlı 400 W balastlar olabilir,kaynak makinası,büyük bir elektrik motoru vs.

en basiti sayaca bakın sayaçta -q ibaresi yoksa bağlantı hatanız vardır.sayaç ta -q gösteriyorsa sisteminizde kapasitif basan bir yük vardır.

akım trafosunda ve röle girişindeki bağlantılarda gevşeklik varmı kontrol edin, hatta rölenin grup klemens girişlerini çıkarın yerine tekrar takın, bir ihtimal gevşek bağlantı arızası olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,926
Kullanıcılar
451,094
Son üye
ulbeya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri