RST uçlarını nasıl bulurum

hocam sizi anlıyorum herşey insanlara mahsus ama hiç kimse hayatı boyunca birşey unutmadımı herkes tam eksisksiz takımlarlamı çalıştı ben sadece rst yi nasıl bulurum demedimki trafo kilitli takım yok ölçü aleti sadece seksiyoner veya modüler hücre var siz elektriği kesmeden nasıl el feneri ile test ediyosunuz hadi seksiyonerden kestiniz diyelim 3 defa seksiyonerimi açıp kapayacaksınız acaba seksiyoneri açıp kapamak kolay olacakmı size yakınmı uzakmı hangi grup amerika gibi ırak bağdatta diğer adıyla kerbelada olan anakonda yada tıkritte bulunan sphencer hava üssüne eksiksiz takım erdevat indirecek kadar varlıklı ben elinizde hiç bir imkan olamayan durumlarda dedikce arkadaşlar ters yöne çekti 1 defa yanlış anlaşılabilir 2 ci ve 3 defa tekrarlanmalar ve bu işten vazgeç demek ne olabilir acaba siz ne anlarsınız benim daha yüzlerce projem ve anı hatıra hatta yıldız üçgenin bağlantılarını azaltacak kadar bağlantı şema ve fikrilerim var ama insan soğuyor bidahaki seferedemi acaba bu şekilde olduğu gibi dalga yada gırgır geçilecek diye mahçup olup soğuyorum burada 3 sayfayı meşgul ettiğim için tekrara özür dilerim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hocam sizi anlıyorum herşey insanlara mahsus ama hiç kimse hayatı boyunca birşey unutmadımı herkes tam eksisksiz takımlarlamı çalıştı ben sadece rst yi nasıl bulurum demedimki trafo kilitli takım yok ölçü aleti sadece seksiyoner veya modüler hücre var siz elektriği kesmeden nasıl el feneri ile test ediyosunuz hadi seksiyonerden kestiniz diyelim 3 defa seksiyonerimi açıp kapayacaksınız acaba seksiyoneri açıp kapamak kolay olacakmı size yakınmı uzakmı hangi grup amerika gibi ırak bağdatta diğer adıyla kerbelada olan anakonda yada tıkritte bulunan sphencer hava üssüne eksiksiz takım erdevat indirecek kadar varlıklı ben elinizde hiç bir imkan olamayan durumlarda dedikce arkadaşlar ters yöne çekti 1 defa yanlış anlaşılabilir 2 ci ve 3 defa tekrarlanmalar ve bu işten vazgeç demek ne olabilir acaba siz ne anlarsınız benim daha yüzlerce projem ve anı hatıra hatta yıldız üçgenin bağlantılarını azaltacak kadar bağlantı şema ve fikrilerim var ama insan soğuyor bidahaki seferedemi acaba bu şekilde olduğu gibi dalga yada gırgır geçilecek diye mahçup olup soğuyorum burada 3 sayfayı meşgul ettiğim için tekrara özür dilerim

yazuz bey siz baya bir kızmışsınız anlaşılan.
İnsanlar sizi tam anlamamış olabilir yada siz tam anlamıyla kendinizi anlatamamış olabilirsiniz olabilir. Birbirimizi dinlemeyi öğrenmemiz lazım. İçinizde bulunduğunuz koşulları tam anlamıyla bilmiyoruz. Buraya yazan insanlarda yardımım dokunur belki fikrimi beyan edeyim düşüncesiyle yazıyorlar ben sanmıyorum ki hiçbir arkadaş buraya dalga geçmek niyetine birşey yazsın. Kendinizi iyi ifade edebilmeniz alacağınız cevaplarda çok büyük etkendir.

hocam ben trafo ya bağlı 6 ad 240 mm kablo diyom siz elfeneri diyosunuz çaresiz mardinde bir dağda manastırda kaldınız diğer ustam takımsız erdavatsız sahaya çıkılırmı diyor bir başkası 2 ad seri lamba diyor sonra sınavı geçtikmi diyor gördüğüm alaydan ötürü bir başkasıda sen bu işten vazgeç diyor tekrar özür dilerim böyle bir mevzu konu açmamış kabul edin lütfen gereksiz bölüme silerse yöneticilerimiz memnun olurum teşekkürler

Sayın yavuz
el feneri konusunu yanlış anladınız sanırım.Arkadaşın ve benim bahsettiğimiz el feneri şu durum için geçerliydi.Siz de bahsettiniz.Ücra bir yerde ölçü aletsiz durumda kaldınız.çalışacağınız alanda o.g trafosu mevcut ama trafo odası kilitli olduğundan elektrik de yok ve siz trafo çıkış uçlarını bulmak istiyorsunuz.Bu duruma kadar hemfikiriz sanıyorum.
Bizim önerimiz de bundan sonra başlıyor zaten.bahsettiğiniz şartlar altında "elektriğin yani seri lambanın kullanımılayacağı durumda" el fenerinin anahtar uçlarını kullanarak seri lamba olarak çalıştırıp kablo uçlarıbnı tespit etmekti.
yanlış anlaşıldıysak özür dilerim.
Forumlarda her zaman her mesaja ilgili yada ilgisiz cevap yazan olacaktır.O yüzden bir arkadaş alakasız ve manasız alaycı mesaj yazdı diye alınmayın lütfen.Unutmayın kötü söz ve alaycılık sahibine aittir.

akadaşlar rst uçlarının tesbiti lazım çünkü 3/0 hattın üzerinde santral girişleri var bunların tesbit edilmesi lazım çünki rts fazları tutmazsa santraller devreye girmez bunların tesbiti için cihaz varmı

Çift uçlu OG faz kalemi ile veya hat uçları ulaşılabilir ! ise,faz geriliminde 2 uçlu gerilim
trafosuna bağlı ıstakalar ile aynı faz ların tesbitini ( gerilimin sıfır göstermesi )
yapabilirsiniz.Eldiven ve diğer tedbirleri mutlaka almanız gerekir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri