Sıvı Seviye Rölesi Elektrotların Çalışma Şekli

Vecihi K

Üye
Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.sıvı seviye rölesi elektrotlarının çalışma şekilleri nasıldır.İşletmemizde var elektrotlara belli bir akım mı gidiyor.sıvının içine girdiğinde direnci dğişip akım değeride diğişip mi seviyeyi algılıyor Cevaplarınızı bekliyorum

Bu konu daha önce yazılmış sanırım.
Sıvı Seviye Rölesi Standart diye arat detaylı bilgi verilmiş.

sorumu direk cevaplayan bi konu açılmamış araştırdım daha çok bağlantı şekli.Cevablarınızı bekliyorum. Tşk.

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.sıvı seviye rölesi elektrotlarının çalışma şekilleri nasıldır.İşletmemizde var elektrotlara belli bir akım mı gidiyor.sıvının içine girdiğinde direnci dğişip akım değeride diğişip mi seviyeyi algılıyor Cevaplarınızı bekliyorum
iki elektrot aynı anda sıvıyla temas ettiğinde elektrotlar arasındaki gerim farkına ve sıvının iletkenliğine bağlı olarak bir akım oluşur
yani sizin de dediğiniz gibi iki elektrot arasındaki direnç değişikliği (sanırım) sıvı seviye rölesi kontaklarında hareketine neden oluyor.biz bu kontağı yeraltı suyu sondaj kuyularında pompanın susuz çalışması durumunu engellemek için termik rölede olduğu gibi kumanda devremizin ana yolu üzerine koyuyoruz.
elektrotlar boru şeklinde bir izoletör içine yerleştirilmiş pirinç çubuk şeklinde

sıvı ile temas ettiği zaman drenci değişerek Map düzeyinde algılama sinyali göndererek çalşır kolay gelsin

Map düzeyindeki sinyali biraz açabilirmisiniz.TŞK...

Detaylı anlaşılır bir dille cevaplarsanız çok sevinirim.Heycanla bekliyorum.Saygılarımla

hocam benim esas öğrenmek istediğim rölenin elektrotlara gerilimmi gönderdiği ve röle içerisinde direnc değişikliğini algılayan mekanizmanın çalışma şekli bunun anlaşılır bi açıklaması.Çalışma şeklini biliyorum.Birazcık detay istiyorum.Şimdiden tşk.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri