Sıva üstü prizi komütatör anahtar

Sevban87

Üye
Komütatör anahtardan bir tarafından led trafosuna led şerit yakmak istiyorum 1 tarafına 220 lamba yakmak istiyorum. Nötr kabloyu 2 sine bağladığımda yanmıyor 2 sinide yakma imkanım var mı?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
1717757558919.png

Şemadaki bağlantıyı aynen uygulayınız, lambalardan birini led trafosunun 220V AC girişi kabul ediniz.
DİKKAT : Elektriğe çarpılmamaya çok dikkar ediniz.

Teşekkürler ama bu anlatıldığı şekilde düz Komütatör bağlantısını sormak istemedim. Benim sorduğum videodaki lambanın 1 tanesini kaldırın led trafosu ve led bağlantısı yapabilirmiyiz diye sordum.
Teşekkürler ama bu anlatıldığı şekilde düz Komütatör bağlantısını sormak istemedim. Benim sorduğum videodaki lambanın 1 tanesine led trafosu ve led bağlantısı yapabilirmiyiz diye sordum.
Ekli dosyayı görüntüle 108123
Şemadaki bağlantıyı aynen uygulayınız, lambalardan birini led trafosunun 220V AC girişi kabul ediniz.
DİKKAT : Elektriğe çarpılmamaya çok dikkar ediniz.
Şebekeden gelen N ikisine paralel mi yapacağım, ama devreyi tamamlatamadım o şekilde trafoya farklı bağlarsam oluyor. Ne gibi sıkıntı olabilir?

Teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgi için (N) birde bu şekildeki gibi deneyeyim öncesinde lambaya gidenden çekmiştim şimdi trafodan çekeyim. Çok yardımcı oldunuz tekrardan çok sağolun.

Önemli olan nötrü nereden çektiğiniz değil. Lambaya da led trafosunda nötr doğrudan gitmeli faz hattını anahtar üzerinden cihazlara göndermelisiniz. Bir bilene yaptırsanız iyi olur.

Teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgi için (N) birde bu şekildeki gibi deneyeyim öncesinde lambaya gidenden çekmiştim şimdi trafodan çekeyim. Çok yardımcı oldunuz tekrardan çok sağolun.

Vermiş olduğum videoda dahili trafolu led ampul
Aynı işlem sayılır .

Led ampulu yok farz edin kablolar 220 V faz ve nötr
12 V şerit led trafosu ve 12 V şerit led

Kolay gelsin Sağlıcakla...

Forum istatistikleri

Konular
128,718
Kullanıcılar
450,745
Son üye
agroma