S7-1200 ile M700 sürücü haberleşmesi

hkocapinar

Üye
Arkadaşlar kolay gelsin herkese.s7-1200 cpu var elimizde ve panoda m700,m750 sürücüler bulunmakta ancak plcden bu sürücüler haberleşmiyor sizce sorun nedir

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Çok geniş bir soru olmuş. Yardımcı olunabilmesi için biraz daha detay vermeniz gerekir. Profinet ile mi haberleşiyorsunuz? Modbus ile mi haberleşiyorsunuz? Network taraması yaptığınızda PLC ya da sürücüler gözüküyor mu? Ya da habrleşme işe ilgili bir hata kodu var mı?

Ve buna benzer soruları cevaplarsanız, daha özel bir hale gelirse sorun burdan yardıma ulaşmanız daha kolay olur.

Profinet ile haberleşiyorum.tarama yaptığımda plc,hmı ve slave modül bulunuyor ancak sürücüleri bulamıyorum.

IP adresini değiştirdiniz mi sürücü parametrelerinden?
Atıyorum sizin diğer ekipmanlarınızın IP adresi 192.168.0.X şeklinde giderken sürücünün kendi IP adresi çok farklı olabilir. Tarama esnasında zaman aşımından gözükmeyebilir.
Kontrol edip, gerekiyorsa değiştirip ya da bilgisayar ip adresini değiştirip network üzerinden değil de sürücünün portundan doğrudan bağlanıp taramayı yapın.

Forum istatistikleri

Konular
128,948
Kullanıcılar
451,135
Son üye
M. BUĞRA KÖKSAL

Yeni konular

Geri