s7 200 plc ile motor hız kontrolü

arda arkadaşım verdiğn program çok işime yaradı opden frekans değeri girebiliyorum çok sağol

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Önemli değil bende etrafımda yol gösterecek kimse olmadığndan hep buradaki arkadasların yardımı ile bircok şeyi öğrendim

Arkadaşlar, ben de konuya yakın olduğunu düşündüğüm bir sorun için size danışmak istiyorum. Hali hazırda bir frekans inverter iyle bir asm nin hız kontrolü yapılmakta. Fakat bunun dışında farklı sistemler de olduğundan hepsini bir kullanıcı panelinde toplamam gerekiyor. Inverter in giriş hariç 5 adet boşta dijital girişi mevcut. Aşağıdaki resimde inverter in tüm giriş/çıkışlarını görebilirsiniz.

S7200 ile bu dijital girişler üzerinden bağlantı kurduğumuzda, sadece 5 adet hız değerine mi ayar yapabiliriz? Yoksa 1 dijital giriş kullanarak, ne tür bir programlamayla bu hız kontrolünü gerçekleştirebilirim?

Şimdiden teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar.

merhaba arkadaşlar... bana motor hız kontrol (s7200) lader diyagram lazım... yardımcı olurmusunuz?

hocom biraz açarmısınız data blokolayını bende çalışmalar yapıyorum farklı ekranla
data blok olayını bilmiyorum kullandığım delta dop panel

arkadaşlar slm sizden ricam twido için 4-20ma giriş 0-10v çıkış analog çıkış için ledaer konusunda yardım rica ediyorum şimdiden herkese teşekkür ederim veya sıemens de olabilir yalnız ricam pdf olarak yollarsanız ayrıca memmun olurum

hız kontrol.rar dosyasındaki programı step7-microwin v4.0.7.10 acmaya calısıyorum ama acılmıyor yani bos bir sayfa açılıyor yardım edebilirmisin programı nasıl görebilirim

hatam nerde versiyondnmı acaba

Ben de aziz beyin söylediği sorunu yaşıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar elimdecpu 224 olan bir s7200 var microwin 3.2 versiyon program var em232 anlog ve em222 ek modüller var 8 sürücütyü harici 1 potansla kontrol etmek istiyorum ve vher sürücü arası 2 hz daha hızlı olamasını istiyorum yardımcı olur musunuz? Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
129,182
Kullanıcılar
451,539
Son üye
mrh46

Yeni konular

Geri