s7-300 PLC Serisinde Mutlak(absolute) Enkoder Uygulaması Hakkında

Overshot

Üye
S7 300-400 serisinde absolute enkoder kullanmak istiyorum, enkoder seçerken dikkat etmem gereken nedir, hangi modülü kullanmam gerek, aktüel değeri nasıl okurum, nasıl sıfırlarım kısaca bu modülle ilgili örnek program ve bilgiye ihtiyacım var.
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
SM 338 veya FM 351 modülleriyle bu işin yapılabildiğini öğrendim, bu modüllerle daha önce çalışmış arkadaşlar var mı? helpme.gif

Mulak encoder genelde bir haberlesme kanalından veri aktarır sana önerim absolute profibus encoderi al zaten siemensin var başkasıda olur. direk okuma yapabilirsin kart falan almanada gerek yok

LİKA MARKA AM58 MODELLERİ VAR PROFİBUS ÜZERİNDEN RAHATLIKLA VERİ ALIŞVERİŞİ YAPABİLİRSİN. DONANIM AYARLARINDA
1 DWORD OKUMA VE 1 DWORD YAZMA ALANI ATAR. BU DWORDDE DEĞERİ OKUYABİLİRSİM DİĞERİNE İSE 0 VEYA İSTEDİĞİN BİR DEĞERİ YAZARAK ENKODERİN ACTUEL DEĞERİNİ DEĞİŞTİREBİLİRSİN TABİ BUNU YAPARKEN BİR KEREYE MAHSUS DWORD YAZMA ALANININ 31. BİTİNİ 1 SONRA 0 YAPACAKSIN

ÖNCE Lika Electronic SİTESİNİ Bİ İNCELE ORADA SAĞDA( ADDİTİONAL İNFORMATİON) DA GSD DOSYASINI BULACAKSIN

KOLAY GELSİN

Sick firmasında Profibus üzerinden değer alabilirsin. Herhangi bir ek yazılım ya da donanım kullanmanada gerek yok.
İlker BALOĞLU ile görüşürsen yardımcı olacaktır.

Pepperl+Fuchs marka absolute encoder kullandım ve gayet başarılıydı.yalnız ben profinet kullandım.eğer işlemcin profinet destekli ise bu yönde ürün kullanman daha iyi olur.

merhabalar
arkadaşlar ben forumda yeni bir konu açmasını bilmiyorum .benimde owershot arkadaş gibi bir problemim var yarddımcı olursanız sevinirim. öncelikle s7 315 cpu da gray code ve 10 bit absolüt enkoder kullanarak 360 derecelik açı içersinde örneğin 320 ie 20 derece arasında dijital çıkış verecek program bloğuna ihtiyacım var .yardımcı olursanız sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
129,084
Kullanıcılar
451,379
Son üye
memis.dincsoy@berkeotomas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri