Sanayi tipi bulaşık makinesi ısınma sorunu

Bu resimde çizdiğim kırmızı renkler de faz var mavi olanlarda nötür değil mi ? Ekli dosyayı görüntüle 29991
resim yollaman iyi olmuş bu bağlantı ile bizim söylediklerimiz arasında bir fark yok sadece nötrü ayrı ayrı vermişler tamam bu şekildede bağlayabilirsin farketmez sonuçta her kademeye 220v düşüyor.

Evet dediğiniz doğru ama işaretleyerek çıkarrtım ve baktığımda 3 adet olan rezitans girişlerinde bir faz bir nötür olması gerekirken en üstteki olan faz nötür girişine ikisinede faz bağlı gözüküyor bu benim kafamı karıştırdı :)
resim yollaman iyi olmuş bu bağlantı ile bizim söylediklerimiz arasında bir fark yok sadece nötrü ayrı ayrı vermişler tamam bu şekildede bağlayabilirsin farketmez sonuçta her kademeye 220v düşüyor.

Arkadaşım. 1 fazlı rezistansta iki uç vardır. 1i giriş yani faz diğeri de çıkış yani nötürdür. Şimdi senin rezistansın 3 tane tarif ettiğim gibi biribirine bağımsız resiztansın tek bir şase üzerinde toplanmış halidir.
Şöyle düşün yukarıda da anlattım ama.
1inci rezistansın bir ucuna 1inci fazı
2nci rezistansın benzer ucuna ikinci fazı
3üncü rezistansın benzer ucuna da 3üncü fazı bağladığını düşün.
Her bir fazın 1er ucu boşta kaldı mı?
Bunlara da ayrı ayrı ya da köprü ile birleştirerek nötürü bağla. Olay bu kadar basit.

Rezistansa toplam 6 kablo mu geliyor yoksa 4 kablo mu

Bazı makinelerde yıldız noktasını kontaktöre taşırlar. Bu tür bağlantılarda nötüre de ayrı ayrı 3 kablo gelir toplam 6 kablo yapar. Yok 6 değilde Şayet 4 kablo geliyorsa 1isi nötürdür ve köprüyle birleeştirerek tek nötüeü yıldı noktasına girilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,876
Kullanıcılar
451,004
Son üye
bego.1

Yeni konular

Geri