SeÇİm olsaydi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ArkadaŞlar sİz ne dİyorsunuz seÇİm olsaydi......

Beğensek de beğenmesek de AKP'nin alternatifi yok, tıpkı 80'lerdeki ANAP gibi...

Bence Şenerİn kuracaĞi partİyle ortalik kariŞacak.ben Şenerİn alacaĞini dÜŞÜnÜyorum
saygilarimla

sayın şener belki yaşadığı yöreden çok oy alabilir,ama başka bölgelerden kimsenin oy vereceğini sanmıyorum.
Denildiği gini AK Partinin alternatifi yok gibi. Bunun yanında MHP %30 u sanmıyorum ama mecliste yerini alır diye tahmin ediyorum.Hatta sayın sarıgül'ün parti kurmasıyla CHP yi mecliste görememe ihtimalimiz de var bence...

A k p

alternatİfİ yok arkadaŞlar tartiŞmasi bİle yok Şu ankİ partİ baŞkanlarina bİ bakin daha dÜzgÜnÜ varsa onu koyalim baŞimiza

akp destek olan arkadaşlara şuları soruyorum ; altarnatifi yok diyorsunuz da yaptıklarını görerek,bilerek yorumlayarak mı bunları demektesiniz? Bakın memlekette özelleştirilmeyen kurum kalmadı gibi, yurt dışundaki ülkeler haberleşmesini ,enerji üreten birimlerini,demir-çelik sanayisini, sağlık birimlerini, iktisadi birimlerini (bankalarını) yabancı ele geçmemesi için çırpınırken **Alternatifi*** olmayan parti çoğunu sattı. bir örnek verecek olursak a.b.d bir bilişim firmasını çine satmamak için KONGRE kararı çıkartı, bizim alternatifi olmayan partimizin mensupları Bursa'da cargıll firmasına gaspettiği tarım arazisini ONA ÖZEL YASA ÇIKARARAK DEVRETTİ. Kuş gribi denen hadise olmadan önce kanatlı hayvanlar için aşı üreten sağlık birimini KAPATTI, sonra kuş gribi çıktı dışarıdan hastalığın ilacını satın aldık. Devlet eskiden çiftçiye tohum üretirken Şimdik dışarıdan hemen hemen her şeyin tohumunu ithal eder olduk. ''BENİ TÜRK HEKİMLERİNE EMENET EDİN'' DİYEN M.K.ATATÜRK'ün ülkesinde Sağlık kurumlarında yurt dışından gelen hekimlerin çalışması için yasa çıkarmaya çalışıldı.Bunlar uzayıp gider

son olarak iki şey paylaşacağım ikli ;bir tornacı bana -yakında bizimkiler(akp) çinden ucuza çalışan elektrik teknikeri getirecekler( oradakilerden kahkahalar yükseldi) dediğinde -unutma sizlerin de orada muadilin bulunur- dediğimde kıpkırmızı kesildiler.

ikincisi ise akp DİYORSANIZ VE DE İNANIYORSANIZ İKAME EDİLEMİYOR(ALTARNATİFİ YOK), VARSIN HIRSIZLIK,NAMUSSUZLUK,TERÖR,AÇLIK,YOLSUZLUK,YOKSULLUK,SATIŞ DEVAM ETSİN -İSYAN ETMEYE HAKKINIZ OLMADAN-
(ALTARNATİFİ OLMAYAN)
VATANIN BAĞRINA DÜŞMAN DAYAMIŞ HANÇERİNİ, YOKMUŞ KURTARACAK KÖTÜ KADERİNİ .Namık KEMAL

(ALTARNATİFİ OLAN)
VATANIN BAĞRINA DÜŞMAN DAYASIN HANÇERİNİ,BULUNUR ELBET KURTARACAK KÖTÜ KADERİNİ . M.K.ATATÜRK

kardeş hepsi çalıyor çırpıyor ama biz suanki milletin nabzı neyi gösteriyor, ona bakıyoruz ve onu yorumluyoruz.
sevgiler

Şu cümle aslında gerçek problemi yansıtıyor:
sowmen ' Alıntı:
daha dÜzgÜnÜ varsa onu koyalim baŞimiza

Şunu anlamak lazım, hükümetlerin görevi idarecilik değildir, yani "başımıza" idareci seçmiyoruz.

İdari işler zaten "atanmışlar" tarafından yürütülüyor, bizde olduğu gibi siyasetçilerin her kademede müdahalesi absürd zaten... İş yaptırabilmek için vekil kartviziti iletmek gibi eylemler bize mahsus...

Hükümetlerin esas görevi halkın yararına politikalar üretmek ve bunları uygulamaya geçirmek için kanunlar koymak.

Önceki iktidarların yapmadığı buydu, sonuçları ortada.... Gelen giden parmak attı, sistem işlemez oldu.

AKP'ye gelince; beklenti büyüktü, olumlu değişiklikler de olmadı değil ama hala spekülatörler dışında herkes kaybediyor...buna rağmen seçim olsa yine AKP gelecek..

CHP'nin içyüzünü artık millet görmüştür. Uğur MUMCU, hablemitoğlu gibi şahsiyetlerin aileleri bile.... CHP önümüzdeki dönem meclise giremeyecek, göreceksiniz.

Hangi partinin proğramında tam bağımsızlık var ise ,Konsomatris gibi bir abd masanına, bir ab,masanına bir rus masanına,bir arap masasına oturtturmayacaksa,halkına güvenen, yalan söylemeyen parti hangisi ise oyum ölene kadar ona.Sizce ankette böyle bir parti varmı?
Sayğı ve sevğiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,259
Kullanıcılar
451,663
Son üye
kubrasuoner

Yeni konular

Geri