Sensör Kullanımı

vuslat68

Üye
merhaba
bir silo içerisinde bulunan tahılın miktarını hesaplamak için hangi sensörleri kullanabilirim bu konuda hiç bir bilgim yok bana yardımcı olabilirmisinizz

Eğer silo ayaklarından herhangi birini oynatma şansınız varsa ağırlık ölçer kullanabilirsiniz.Silo boşken ölçer her tahıl eklemesinde çıkan farktan bulabilirsiniz.

analog çıkışlı bir ultrasonic sensör vasitası ile 4-20 mA alıp bir ekranlı bir akıllı rölede değerlendirebilirsin çok yakın değerlere ulaşabilirsin sıvı yada toz olsa ölçü çok net çıkar ama dolgun taneli ürünlerde denemedim.

yada sülo belirli metrelerde ölçü alınır bu noktalara sensör yerleştirilir bu şekildede kapasitif sensörler kullanılıyor

Sana Endress Hauser FMR serisini önerebilirim

analog çıkışlı bir ultrasonic sensör vasitası ile 4-20 mA alıp bir ekranlı bir akıllı rölede değerlendirebilirsin çok yakın değerlere ulaşabilirsin sıvı yada toz olsa ölçü çok net çıkar ama dolgun taneli ürünlerde denemedim.

Turkey: Endress+Hauser - level measurement, flow measurement, pressure measurement, liquid analysis, temperature measurement, data acquisition

Bunlar içerisinde en uygun diyebileceğim.

Turkey: Endress+Hauser - level measurement, flow measurement, pressure measurement, liquid analysis, temperature measurement, data acquisition

Ücret konusunda biraz maliyetli olabilir fakat kesin sonuç alırsın.Kullanımı ve kurulumu çok kolay.Analog bilgi olarak çalışıyor. %0 da boş %100 de tam dolu ağırlıklarını kullanarak cihazdan alacağın seviye bilgisine göre ara tahmin ağırlığıda hesaplayabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,951
Kullanıcılar
451,140
Son üye
03hsyn

Yeni konular

Geri