sensör yardımı

hakanelt

Üye
arkadaşlar iyi akşamlar matbaada elektrikçi olarak çalışıyorum kagıt koparma makinasından kagıt geçerken kagıdı görüp sayacak bir sensör takmak istiyorum nasıl bir sensör takmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Kağıt üzerinde eğer belirli bir çizgi veya işaret var ise (referans noktası)
Renk sensörü kullanabilirsin.
Kağıt aralarındaki renk farklarında çıkış veren sensörler var.

Endüktif sensör kullanman gerekir.

endüktif sensörü nasıl kullanması gerek bir anlatırmısınız benim aklım almadı da.

Son düzenleme:
kağıt geçtikten sonra altında eğer bir metal varsa onu görerek sayabilir yada kapasitf sensör kullanabilir

Kağıdın geçtiği güzergaha bir adet opto coupler ve bir tanede sayıcı devre konulursa tamamdır. Opto coupler arasından kağıt geçtikce sayıcı devreye pals gönderir. Tabi kağıt geçişleri sırasında ufakta olsa boşluk olması gerekli yoksa çalışmaz. Yada opto yerine karşılıklı fotosel kullanın oda aynı işi yapar.

Son düzenleme:
Kapasitif sensör neden olmaz greenyücel.6 yıldır makinada kağıt için kapasitif sensör var

Uygulamanın özelliğine göre endüktif sensörde kapasitif sensörde kullanılabilir diye düşünüyorum.

Arkadaşımıza sordum endüktifi nasıl kullancaksın diye, kağıt boşluklarında metal varsa dedi. Buda bir çözümdür. Tartışılır elbet.

Ama ikiside kullanılmaz demek de pek bi manasız oldu bence.

Dip not : kapasitif sensörler kağıdı algılayamaz mı?

Son düzenleme:
arkadaşlar kafam metale gitti kusura bakmayın yoğunum biraz. kapasitif yaklaşım olur. Kağıda yön veren metal parçada endüktife olur tabiki düzeltiyorum mesajımı tekrar özür.

çatal tipi alıcı vericili sensör kullanabilirsinDikkat edeceğin husus kağıt boşlukları arasındaki zaman aralığına tepki verbilecek model olmalı.Aksi durumda algılama hatası yapacaktır

Forum istatistikleri

Konular
129,450
Kullanıcılar
452,008
Son üye
snejniybar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri