Sensörlü Lambada Tasaruflu Ampul Yakma

bu gün itibari ile sorunsuz çalısıyor kendi odamın girişinede bir tane koydum en düşük zaman ayarında 19 .da ilk laambayı monte ettim bu gün 28 sorun yok haftalık bilgilendirme yaparım

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bencede boşuna uğraşıyorsun.birazdaha işin teknik analizine girip deneme aşamasına girseydin daha iyi olurdu.bencede tasarruflu ampülün sensörlerde ömrünün kısa olmasının sebebi ısı deil.sık sık ateşleme yapması.bunu kendini yormayıp camını sökerekte deneyebilirdin.boşu boşuna kendini yormuşsun.biz teknik insanlarız.işimiz önce hesap kitap ve düşünmek.ondan sonra uygulamak..

orj16 kardeş madem oyle sence bu lambanın ömrü ne kadar olur yaklaşık bir zaman söyleyebilirmisin bu şekilde tasaruuflu ampul kaç gün gider

bu gün itibari ile herhangi bir arıza vermedı 30 ekim

tasarruflu ampullerde bilinen markalar ürünleri için 2.7 saat/gün kullanım şartları altında 6 yıl kullanım ömrü veriyor............................

bu gün itibari ile lambalarda herhagngi bi sorun yok diğer sensörlü armaturleride sökerek resimdeki hale getirip montelemeye başladım

bu gün itibari ile lambalarda herhagngi bi sorun yok diğer sensörlü armaturleride sökerek resimdeki hale getirip montelemeye başladım

Kardeş benim bildiğim bu tip armatürlerde yanmaya etki eden iki faktör vardır
Biri hareketi algılaması ikincisi de ışık yoğunluğuna bağlı olması
ve sen yaptığın ışık yoğunluğu ayarıyla hangi noktada yakmak istersen ona ayarlarsın...
Şimdi hareketi algılamayı bir kenara bırakalım
Armatürün orjinalinde ampuller içerdedir ve senör ise ampullerin ışığından etkilenmesin diye aşağı doğru bakar durumdadır.
Senin yaptığın montajda ise ampulün ışığı direkt olarak algılayıcı sensöre geliyor
Bu durumda nasıl hassas ayar yapabiliyorsun merak ettim doğrusu ?

lambanın duy kısmı sensöre denk geliyor lamba üste kaldığı için dolayısıyla sensör gölgede kalmıs oluyor

lambanın duy kısmı sensöre denk geliyor lamba üste kaldığı için dolayısıyla sensör gölgede kalmıs oluyor

Kardeş sensör gölgede kalıyor gibi görünse de yine de ampulün ışığından etkilenir ayrıca sen armatürün camını yerine taktığında hareket sensörü içte kalmıyor mu ?
o zaman hareketli cismi içteki sensör nasıl algılıyor peki ?

Ampuller çalışmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra ampul flamanları çok yüksek bir sıcaklık derecesine ulaşırlar. Bu durum flamanların her açma kapamada Soğuktan çok yüksek sıcaklığa (800 c) geçişlerinde yıpranmasına sebep olur ki, bu da ampul ömrünü kısaltan bir etkidir yani sensorun yerini oynayarak ampul omrunu uzatamassın

saltukar kardesim kendini hiç bosuna yorma yukardaki bilgiyi tekrar hatırlatırım ama halen deneyınde ısrarcı isen normal 1 sensorlu tavan armaturune Lightson ampul tak o sana 1 yıla yakın hizmet eder

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Geri