Sensörlü Lambada Tasaruflu Ampul Yakma

bu gün itibari ile lambalarda sorun yok çalısmaya devam ediyor deniz_efe lambaya dikakt edersen tam camı doldurmuyor camın delik kısmında boşluk var sensör ordan görüyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
'camın boşluk kısmından gören sensöre' de sana da kolay gelsin saltukakar kardeş !!!
biliyorsun ki bu tip sensörler 360 derece görüş açısına sahiptirler
senin sensörün görüş açısı ise olsa olsa 10-20 derece
o da al tam altından geçen cisimleri algılar...

bu gün itibari ile lambalarda sorun yok çalısmaya devam ediyor deniz_efe lambaya dikakt edersen tam camı doldurmuyor camın delik kısmında boşluk var sensör ordan görüyor

diger arkadaşlarında dedigi gibi tasarruflu ampuller sık açılıp kapanırsa ömrü çok kısa olur.tabiki bu nekadar sık açılıp kapandıgına baglı.senin projende sensörün görüş açısıda kısıtlanıyor. ve maliyetli olur diye düşünüyorum

benim yazdıklarımda yanlıs anlaşılma var sanıyorum ben öyle olmaz böyle olur iddasında değilim normal yatay konumda ampul takılırsa sensörlü lambaya flamanlar yatay oldğu için ısınınca aşağı sarkıyor diye düşünüyorum bende bunu dikey koydum 15 gündür sorunsuz çalısıyor ampul ömrü kısa olur diyen arkadaşlar ne kadar kısalır bunun cevabını bekliyorum noırmalde 6 bin saat ömrü olan tasaruflu ampul benim yaptığım gibi kaç saate düşer ömrü onu yazsınlar benimki deney amaçlı kamu kurumuda bu lambalar bende teknisyenim kamuda 8 saat sürekli lambalar açılıp kapanıyor bakalım lamba kaç gün sonra arızalıncak son durumu yazarım burda bir iddam yok deneysel çalısma bu ticari bir amac yok herkesin bulabilceği sensörlü lambalar ben daha iyisini yaparım dicek arkadaş varsa buyursun yapsın bizde öğrenelim

benim yazdıklarımda yanlıs anlaşılma var sanıyorum ben öyle olmaz böyle olur iddasında değilim normal yatay konumda ampul takılırsa sensörlü lambaya flamanlar yatay oldğu için ısınınca aşağı sarkıyor diye düşünüyorum bende bunu dikey koydum 15 gündür sorunsuz çalısıyor ampul ömrü kısa olur diyen arkadaşlar ne kadar kısalır bunun cevabını bekliyorum noırmalde 6 bin saat ömrü olan tasaruflu ampul benim yaptığım gibi kaç saate düşer ömrü onu yazsınlar benimki deney amaçlı kamu kurumuda bu lambalar bende teknisyenim kamuda 8 saat sürekli lambalar açılıp kapanıyor bakalım lamba kaç gün sonra arızalıncak son durumu yazarım burda bir iddam yok deneysel çalısma bu ticari bir amac yok herkesin bulabilceği sensörlü lambalar ben daha iyisini yaparım dicek arkadaş varsa buyursun yapsın bizde öğrenelim

Bir senedir 15w lık philips tornado sensöre takılı olarak çalışıyor zaman yaklaşık 5 dk. ayarlı günde en az 10 - 20 arası sensör açılıp kapanıyor. Lambada hiç bir sorun yok. Lamba 3.99 tl ye alınmıştı.

olduysa sorun çözüldüyse iyi iş.

tasarruflu ampulun üzerinde zaten yazar anahtarlamalı çalışmalara uygun değildir o yüzden sık açılıp kapanmaya uygun olmayan bir tasarruflu ampulun ömrünün pek uzun süreceğini zannetmiyorum....ama çalışma güzel ve yaratıcı tebrik ederim ...

su an itibari ile lambalarda sorun yok çalısıyor sensörün açısı dar diyen arkadaşlar sunuda unutmasın tavana monte edilince zaten sensör duvar kısmını görse bile işe yaramaz çünkü kullanım alanı saat 9 12 3 istikametinde her yöne görmesien gerek kalmıyor bir yüzü duvara bakıyor

bende bi kaç yerde denedim tasarruf ampul ile şimdiye kadarki sonuçlar gayet tatmin edici ama yinede dediginiz gibi denemey devam

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Geri