server işlemcisi

speedok

Üye
arkadaşlar cctv 6 kameradan oluşan bir sistemimiz var kayıt programımız milestone servera kayıt yapıyoruz benim sormak istediğim şu biz ağ içinde başka bilgisyardan ulaşmak istiyoruz ama ulaşamıyoruz sunucumuzun işletim sistemi xp pro acaba windows server işletim sistemi olmadığı için ulaşamıyo olabilirmiyiz???

birsey sorcam senin kullandıgın kamera tipi ıp kamera olanlardandır demii

evet 2 tanesi ıp 4 tanesi analog ıp kameraların ıp adreslerine ağdaki diğer bilgisayarlardan baktıüımda görüntüyü alamıyorum ama ıp kameraların bağlı olduğu serverda görüntüyü alıyorum

agdaki server e ulasmak için windows terminal server uygulamasını kullanabilirsiniz.

Saygılar,

arkadaşlar cctv 6 kameradan oluşan bir sistemimiz var kayıt programımız milestone servera kayıt yapıyoruz benim sormak istediğim şu biz ağ içinde başka bilgisyardan ulaşmak istiyoruz ama ulaşamıyoruz sunucumuzun işletim sistemi xp pro acaba windows server işletim sistemi olmadığı için ulaşamıyo olabilirmiyiz???

arkadaşım birincisi server olan bir makinada xp işletim sistemi olamamsı lasım war isede bilgisayarım-sağtık-özellikler-üst sekmelerden remote (uzak bağlantı) bu chekbox ı işaretle. sonra kullanıcı hesabında parola yok ise bir parola oluştur onra lokal içi pc ip sinde remote atabilirsin.

kayı cihazının remote programı vardır mutlaka onunla mutlaka bu işi cozersin

Sayin Speedok,

Senin problemin isletim sistemi ile ilgili degil,
Bu tur ip camera sistemlerinde farkli sekillerde isini cozebilirsin,\
1. Milestone programi xp/vista/ win7 gibi yazilimlari destekler,
2. SErver ve client mantigi ile calisir,
3. CAmeralarin kayitlarinin tutulacagi pc ye kamera server denir, bu noktada isletim sistemi cok onemli degil,
4. Server in ip sini sabit tutarsin, firewall gibi yazilimlari kaldirirsin, diger izleme yapmak istedigin pc ye de client yazilimini yuklersin,
5. SErver dan client pc ler icin kullanilacak olan bilgileri uygularsin, Port, username, password gibi,
6. client pc ye gelir, yazilimi acar serverin ip sini girersin, port numarasini girer sin , izlersin, kayitlari getirebilirsin,

Bu isin standardi, uygula, problemlerini yaz, elimizden geldigi kadar cevap vermeye calisalim
Selamlar,

Sayin Speedok,

Senin problemin isletim sistemi ile ilgili degil,
Bu tur ip camera sistemlerinde farkli sekillerde isini cozebilirsin,\
1. Milestone programi xp/vista/ win7 gibi yazilimlari destekler,
2. SErver ve client mantigi ile calisir,
3. CAmeralarin kayitlarinin tutulacagi pc ye kamera server denir, bu noktada isletim sistemi cok onemli degil,
4. Server in ip sini sabit tutarsin, firewall gibi yazilimlari kaldirirsin, diger izleme yapmak istedigin pc ye de client yazilimini yuklersin,
5. SErver dan client pc ler icin kullanilacak olan bilgileri uygularsin, Port, username, password gibi,
6. client pc ye gelir, yazilimi acar serverin ip sini girersin, port numarasini girer sin , izlersin, kayitlari getirebilirsin,

Bu isin standardi, uygula, problemlerini yaz, elimizden geldigi kadar cevap vermeye calisalim
Selamlar,

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim dediklerinizi yaptım milestone kayıt programımız 4 kamerayı gösteriyo 2 kamerayı göstermiyo program demo tam sürüm değil demo olduğu için 4 kameraya kadar izin veriyo olabilirmi?

Sayin Speedok,

Demo olarak kullanilan yazilimlarda genellikle bu tur kisitlamara rastlamak mumkun, Fakat sizin kullandiginiz kameralarin markalarini bilmiyorum, genel olarak butun ip camera firmalarinin yazilimlari ucretsiz olarak bulunmaktadir, ornegin, (JVC, Flexwatch, Pixord, Appro, Vivotek, pixa,) fakat bazi markalarda bu yazilim yok ornegin( Arecontvision, sanirim, Axis, Pelco, Sony,) bu tur yazilimlari haricen lisansli olarak satinalman gerekli) Milestone is ya 1 tek kamera icin destek verir, yada 30 gun boyunca butun kameralar icin, SAna tavsiyem, yazilim satinalman, yada farkli yollarla bu sorununu cozmen, ama tavsiyem her zaman lisansli yazilim kullan ki, baskalarinin haklarina gecmis olma, :) Selamlar,

kameralarımız 2 adet jvc ıp kamera 4 adet analog axis kamera toplam 6 tane milestoneu 30 gün deneme amaçlı kullanıyoruz beğenirsek satın alacağız

Forum istatistikleri

Konular
129,228
Kullanıcılar
451,605
Son üye
EmmaLightwood

Yeni konular

Geri