siemens micromaster hakkında soru?

ozgururhan

Üye
kömür bandlarında kullandığımız siemens micromaster 440 sürücülerde dc bara gerilimi yükselmesinden dolayı sürücü stop ediyor. Dc bara gerilimi yükselmesi neden olur. yardım edebilirmisiniz?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
1- Giriş voltajının 420 v un üstünde olmamasına dikkat et
2- Motorun duruş süresi sürdüğü makinaya uygun mu kontrol et
3- Driverin fren direncini ve devrelerini kontrol et
4- Motor çalışırken karşı bi yüke (motorun döndüğü yönde bir ivme) maruz kalıyormu kontrol et

genelde bu etmenler yüzünden bu hatayı verir

kolay gelsin...

Ekranda verdiği hata kodunu mikromaster ın kullanım kılavuzunun(Sitede arat bulursun) pdf inde tarat (Örn hata kodu F0001 gibi), bazı hatalar paremetrelerin değiştirilmesiyle maskelenebiliyor(dikkate alma gibi), eğer maskelenemiyorsa kılavuzda belirtilen nedene baglı bir hardware değişikliğe gitmelisin (filtre kullanma vs..). Kolay gelsin...

DC Bara üzerine binen aşırı gerilimi yaklasık%50 sine düşürebilecek,yani üzerine yükün yarısını alabilecek direnç kullanabilirsin!!!

merhaba arkadaşım
daha bugüm 20 tonluk bir vincin köprü sistemine m.maser 44o taktım ve senin dediğin tarzda sorunla karşılaştım
verdiği hata genelde f002 dir.ancak duruş zamanını ve max çalışma frekansını düşürerek sorunuma çare buldum frekansın düşmesi vinci yavaşlattı ama hiç yoktansa mekanik sorunları kesti
sana kolay gelsin

sürücüde serbest duruş parametresi varsa bu soruna çözüm olabilir

Bu tip sorularda öncelikle uygulamadan bahsedilmesi sorunun anlaşılması bakımından iyi olacaktır.

DC-Bara gerilimi = besleme gerilimi * √2 şeklindedir.

DC-Bara geriliminin +-%10 toleransı bulunmaktadır. Bu degerlerin dışına çıkınca yüksek gerilim hatası vermesi normaldir. P0210 cihazın besleme geriliminin parametresidir. Bunu sisteminideki besleme gerilimini ölcerek yeniden girebilrsiniz. (ör. P0210 = 410 v)

Fakat bu anlattıklarım uygulamanızı bilmediğim için çözüm olmayabilir. Eğer uygulama zaten bir vinç ise kesinlikle Frenleme direnci kullanılması gerekir. Frenleme direnci ise DC-Bara geriliminin artması ile devreye girerek burada oluşan aşırı gerilimi kırpar.

Sorunun çözüm yöntemleri bu şekilde ;)

yener74 ' Alıntı:
merhaba arkadaşım
daha bugüm 20 tonluk bir vincin köprü sistemine m.maser 44o taktım ve senin dediğin tarzda sorunla karşılaştım
verdiği hata genelde f002 dir.ancak duruş zamanını ve max çalışma frekansını düşürerek sorunuma çare buldum frekansın düşmesi vinci yavaşlattı ama hiç yoktansa mekanik sorunları kesti
sana kolay gelsin
vincin aşağı inişindemi yapıyor du o hatayı.

kur-sad ' Alıntı:
yener74 ' Alıntı:
merhaba arkadaşım
sana kolay gelsin
vincin aşağı inişindemi yapıyor du o hatayı.
tam okumamışın sanırım köprü yani yürüyüş sistemi arkadaşım

Forum istatistikleri

Konular
128,999
Kullanıcılar
451,209
Son üye
itülüçırak

Yeni konular

Geri