Siemens S7-200 Simulasyon Resimli Anlatım

arkadaşlar konu başlığında s7-200 simulasyon programı diyor ama benim sorunum s7-300
simulasyon programı ile kurulumu yapıyorum ama programı bir türlü açmıyor sebep ne olabilir????
sorunum şöyle ki;

simatic manager i hiç açmadan direk plcsimden açmaya çalışıyorum ki açması beklenir bir türlü açmıyor sizce sorun ne olabilir bir kaç kere yeniden yükledim olmuyor ...

simatic manager i açtıktan sonra açmaya çalışıyorum arayüz gelmiyor aömam manager açmış gibi ikonları statuıs çubuğuna yerleştiriyor ama programı denemek için download veya online tuşuna bastığımda "PROGRAM AKTİF OLMAYABİLİR " diye bir uyarı veriyor ...

diyorum ki acaba windows ile ilgili bir durum mu diye bu sefer de mesela scl programını acıyorum çalışıyor manager i zaten açıyor sadece ve sadece plc sim açmıyor

birde lisans dandır diye düşündüm baktım lisansı var ne yapmam gerekiyor çok sıkıştım :)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bende de bazen oluyor PLC Sim in son Service Pack ini kurun...

çok teşekkürler deneyceğim hemen yalnız son servis pack e nereden ulaşabilirim veya daha üst bir versiyona ??? ben uzun süredir bunu kullanıyorum ve hiç ihtiyaç duymadım diğer sürümlere... sizce bu sorun nerden kaynaklanır ?

s7 200 PLC arıyorum nerden bulabilirim

hocam ıyı gunler s7 200 zip dosyasını indrdim ama simülasyon yapamıyorum ladder diagramı çizemıyorum sadece karşıma gelen s7 200 ve 1 2 3 kutuları yardımcı olursanız sevınırım

plc öğenmek istiyorum bilgisi olan ltfen plesee
------------------
en üstteki resimlerle gösterileni indiremedim onu nasıl bulabilirim

Son düzenleme:
arkadaslar ındırdım kurdum program acıldı ama bı sorun var program yazma kısmına giremiyorum bana yardımcı olabilirsenız cok sevinirim
ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

Bu simülatörde program yazma kısmı yok. PLC programını siemensin s7 200 programı ile hazırlayıp file-export menüsünden awl uzantılı dosyasını alıp onuda simülatörde load-program seçeneği ile simülatöre yüklemelisin. Bu programının detaylı kullanımı bu başlığıın ilk sayfasında var.

ya bende communication hatası hatası veryo simuatör .neden acaba?
halbuki aynı cpu yu seçiyorum protokol olarak da ppı ı seçiyorum olmuyo ?

Forum istatistikleri

Konular
128,819
Kullanıcılar
450,909
Son üye
Kuzey27

Yeni konular

Geri