Simetrik güç kaynagı

system16

Üye
arkdaslar anfi için -+12 votl gerekıyor bılgısayrdan bunu elde edeblırmıyım ? power supply den alabılırmıyım bunu soruyorum..

Simetrik beslemede " +12 0 -12 " şeklinde olur..+12 -12 şeklinde yazmışsın..İşin içinde "0" yoksa simetrik değildir...Bu arada bilgisayar power supply sinden simetrik elde edemezsin...Çünkü power supply +12 voltta 10 Amp. veriyosa, -12 Voltu 1 Amp veriyo..Bu devrenin sağlıksız çalışmasına sebep olur...Sen yinede power supply nin etiket değerlerine bak..Bakarsın eşit değerli power supply denk gelir...

Ben anlarsınız diye ''0'' ı eklemedim.. demek istediğiniz anladım. bunun için ayrı bi güç kaynagı yapmam gerekecek..

çekeceğin akım yüksekse yakabilirsin poweri

BİLGİSAYAR POWER İNDE -12 VOLT VAR ATX - Wikipedia, the free encyclopedia KONTROL ET YANLIZ AYNI ANDA PC ÇALIŞDIRACAKSAN ANAKARTA VEDA EDEBİLİRSİN
YOK BEN SADECE ANFİ ÇALIŞDIRACAM DİYORSAN İŞE YARAR AMA YÜKSEK GÜÇ ÇEMEMEZSİN BİDE BU CİHAZLAR STABİL ÇIKIŞ AKIMLARINA GÖRE TASARLI ÇEKİLEN AKIMDAKİ ANLIK DEİŞMELER POWERİ YAKABİLİR
UZUN SÜRE DAYANMAYABİLİR

KOLAYGELSİN

bilgisayar güç kaynağının -12v çıkışı çok az bir güce sahip.

iki tane pc powerinden gerekli gücü alabilirsin birinin 12 volt çıkışını diğerinin 0 çıkışına bağlarsın o bağladığın uçlar sıfır olur diğer 12 volt ucunu o volta bağladığın güç kaynağındaki 0 çıkışı -12 olur diğerininki de zaten 12 volt ucu belli bu şekilde gerekli gücü alabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
129,267
Kullanıcılar
451,678
Son üye
4uNDead

Yeni konular

Geri