Site Paratoner Kabul Etmiyor, Evimi Nasıl Korurum?

o elektrikçi ıslak odunla adam akıllı dövülmeli...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Simens sigortalarda çok yoğun sahte var.Sigortalardanda emin olmanız lazım.Flas sigortalar Allaha emanet !

Son düzenleme:
Velhasıl-ı kelaam,iyi bir elektrikçiye ihtiyacınız vaaar.İşi,müteahhit montajından ! kurtarın.

Son düzenleme:
Erkin Koray'mı yapmış panoyu. Tam Arap saçı!!!!

Yahu Pano işinin en güzel tarafı (bence) adam gibi yapılırsa bakarken bile keyif almanız.Estetik olarak mükemmel gözükür iyi bir pano.

Bu örnekte işi yapan arkadaş mesleğide estetiğide bildiğimiz katletmiş.

beyler oyle bilgili elektrikci yok buralarda hepsi tras gezdim mutahit isi dedi hatta birisi sayacin onune bir tane salter atalim tamamdir saka gibiler . Burada ortada kalan ben kaldim . Bu parafudurlari vs alsam yapsam olamzmi sogortalarida simeens alirim orjinal vs olmazmi ? Oturdugum site vurdum duymaz site bu konularda .

Beş adet siğorta nereleri besliyor ( çalıştırıyor )
siğorta açıp kapatılarak tek tek cihazıları kontrol edilerek yazılması kaç watt ve amper çekiyorsa yazılıma
eski tesisat olduğundan priz ve aydınlatma devreleri birleştirilmiş olabilir .
örnek : 1 siğorta b 20 : aydınlatma 5 adet 9 watt / 2 adet 40 watt / priz televizyon / priz receiver uydu / priz uzatma üzerinde gece lambası 1 adet 4 watt / telefon şarjı için kullanılıyor / boşta ( takılırsa ne takılabilir . bilinmesi gerekir ) süpürge takılrsa kaç watt vs gibi .
tüm hesaplamalar yapılması gerekir .
kablolar kaç mm bilinmesi vs gibi .
ilk önce siğorta panosu düzenlesi yapılması ek linye ( hat ) yapması sonra ikinci plan dedikleriniz .

ana siğorta sayaç öncesi ve sonraki

s,ğorta panosu.jpg

önce kaç siğorta panosu kaç amper çekiyorsa ana siğortalar ona göre takılacak .

giriş -çıkış.jpg

evet bugun öğrendim sitenin birde jeneratörü var ..

ben sadece yıldırımdan korunmak istiyorum düzenleme vs yapmadan düzen önemsiz evdeki tüketimi hesaplarım . kablolar gürünen kabloların aynısı pirizdede var aynı kalınlıktalar .
maksadım sadece yıldırımdan korunmak yani görsel önemsiz zaten kutunun altında kalıyor kablolar

Son düzenleme:
odalardaki kullanlan eşyaları liste yaptım elimden geldiğince burayada ekliyim

Beş adet siğorta nereleri besliyor ( çalıştırıyor )
siğorta açıp kapatılarak tek tek cihazıları kontrol edilerek yazılması kaç watt ve amper çekiyorsa yazılıma
eski tesisat olduğundan priz ve aydınlatma devreleri birleştirilmiş olabilir .
örnek : 1 siğorta b 20 : aydınlatma 5 adet 9 watt / 2 adet 40 watt / priz televizyon / priz receiver uydu / priz uzatma üzerinde gece lambası 1 adet 4 watt / telefon şarjı için kullanılıyor / boşta ( takılırsa ne takılabilir . bilinmesi gerekir ) süpürge takılrsa kaç watt vs gibi .
tüm hesaplamalar yapılması gerekir .
kablolar kaç mm bilinmesi vs gibi .
ilk önce siğorta panosu düzenlesi yapılması ek linye ( hat ) yapması sonra ikinci plan dedikleriniz .

ana siğorta sayaç öncesi ve sonraki

Ekli dosyayı görüntüle 47634

önce kaç siğorta panosu kaç amper çekiyorsa ana siğortalar ona göre takılacak .

Ekli dosyayı görüntüle 47635

mutfak
NOFROST BUZ DOLABI
82 CM EKRAN LED TV
BİR ADET CAYCI
BİR ADET TOST MAKİNESİ
BULAŞIK MAKİNESİ
ASPİRÖTÖR
ANKSTREE FIRIN
1 ADET KOMBİ
3 ADET 9.5 Watt LED AMPÜL + 1 PERVANELİ
1 ADET 14 WATT LED AMPÜL

SALON
BİR ADET AKVARYUM
BİR 140 EKRAN LED TV
UYDU ALICISI
5+1 SES SİSTEMİ
2X 6 LED AMPÜLLÜ AVİZE 9.5 WATT LED AMÜLLÜ

YATAK ODASI
BİR ADET VANTİLÖTR .
3 ADET 9.5 WATT LED AMPÜLLÜ AVİZE
BİR ADET LED TV 82 EKRAN
ARADA ÜTÜ VS KULLANILIYOR ODADA

BANYO
SAÇ KURUTMA MAKİNESİ
2 ADET 9.5 WATT LED AMPÜL
3 ADET 9.5 WATT LED AMPÜL
ÇAMAŞIR MAKİNESİ
TAVAN HAVALANDIRMA

COCUK ODASI

DİZ ÜSTÜ İ5 NOTEBOK
1 ADET 14 WATT LED AMPÜL
1 ADET SES SİSTEMİ 2+1

GENÇ ODASI
BİR ADET MAS ÜSTÜ BİLGİSYAR +19 '' MONİTÖR
5+1 SES SİSTEMİ
1 ADET 9.5 WATT AMPÜL
1 ADET 14 WATT LED AMPÜL

ANTRE 1 ADET 14 WATT LED AMPÜL
HOL 1 ADET 14 WATT LED AMPÜL

ayrıca evde 4 adet cep telefonu faal olarak şarj edilmek te .. telefonlar android telefondur ..
şarj edilen oda değişmektedir genel olarak salondur ama bazen başka odalardada şarj yapılıyor duruma göre ..

Forum istatistikleri

Konular
128,927
Kullanıcılar
451,094
Son üye
ulbeya

Yeni konular

Geri