Siyah lamba var mı?

ŞEF ' Alıntı:
Siyah lamba varmı ? diye soruyorsun, herkes size yardımcı olmak için birşeyler yazıyor. Sizin verdiğiniz en son cevap " Arkadaşlar lambanın amacı karanlığı aydınlatmak değilmi ? " diyorsun.
Peki o zaman siz siyah lambayı ne için arıyorsunuz, gündüzü karartmak için mi?

işte mantıklı bir düşünce teşekkur ediyorum "ŞEF" öncelikle, Eger siyah lamba dediğiniz gibi gündüzü karartmıyorsa adının neden siyah lamba koyulduğu ? bize bugüne kadar anlatılan siyahın karanlık olduğudur. benim söylemek istediğim sudur; Siyah Lamba gündüzü karartmıyorsa bu malzemeyi üreten ve satanlar insanları siyah lamba deyip kandırarak (göz aldanması) satış yapılmasın. son olarak eger gercekten gunduzu karartacak bir lamba uretildiğinde (teknoloji o kadar gelişirmi bilmem) adını ne verecekler...!!!

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
pdf dosyası ekte

Ekli dosyalar

• ultraviyole lambaları.rar
    41.8 KB · Görüntüleme: 24
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bahsettiğiniz ampüller aslında çok kullanım alanı olan ampüllerdir mesela benim kullanım amacım gece tavuk kesimhanesinde tavukların beyaz veya sarı ışıkla uyanmadan mor veya siyah ışıkla askıya asılabilmelerini saglar tavuklar beyaz oldugu için bu ışık altında sanki tavuga tasarruflu ampul takmışsın gibi :D parlar ve işi çok kolaylaştırır.

arkadaslar zaten ülkemizde karanlık büsürü nokta var bırakında dahada karartmayalım :) siyah lamba varmı yokmu sorusuna gelince VAAARRR. ha hala yok diyosanız 25 w e27 şeffaf ampulu boyayın siyaha :D alın size siyah lamba :D

Bahsettiğiniz ampüller aslında çok kullanım alanı olan ampüllerdir mesela benim kullanım amacım gece tavuk kesimhanesinde tavukların beyaz veya sarı ışıkla uyanmadan mor veya siyah ışıkla askıya asılabilmelerini saglar tavuklar beyaz oldugu için bu ışık altında sanki tavuga tasarruflu ampul takmışsın gibi :D parlar ve işi çok kolaylaştırır.

sn DİNç.
tamam ama siyah lamba diyosunuz sonuçta siyah renk yayması gerekmez mi?

Bu lamba serileri sağlık sektöründe ve temizlik sektöründe sıklıkla kullanılır çünkü mikrop öldürme özelliği vardır ayrıca cam yapıştırmada kullanılan yapıştırıcı maddenin sertleşmesi için kullanılır

Forum istatistikleri

Konular
129,228
Kullanıcılar
451,604
Son üye
Meteykrbss

Yeni konular

Geri