Smd devre elemanı sorunu

Casper via s10 tablet anakartına ait ve kısa devre görünen fotoğrafta gösterdiğim devre elemanının ne olduğunu bulamadım. Fotoğrafta net olarak görünmüyor ama kare şeklinde ve parlak. Üzerinde herhangi bir değer yazmıyor. Bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum
drh.jpg

Selam. Yakındaki indüktör'e bakılırsa herhangi bir tip voltaj konvertörü olması yüksek bir ihtimal. O elemanda bir entegre devreye benziyor. Ayakları alt kısımda anlaşılan. Yüksek bir ışık kaynağı tutarak üzerindeki yazıları okumayı deneyin. Ayrıca kısa devre oluğunu nasıl anladınız? Ölçüm yapmak için herhangi bir bacak görünmüyor?

Selam. Yakındaki indüktör'e bakılırsa herhangi bir tip voltaj konvertörü olması yüksek bir ihtimal. O elemanda bir entegre devreye benziyor. Ayakları alt kısımda anlaşılan. Yüksek bir ışık kaynağı tutarak üzerindeki yazıları okumayı deneyin. Ayrıca kısa devre oluğunu nasıl anladınız? Ölçüm yapmak için herhangi bir bacak görünmüyor?
birkaç yerden sordum hybrit olduğunu söylediler. Üzerinde herhangi bir değer okunmuyor. Çakmak gazı ile denediğimde kısa devre olduğunu anladım. Daha çözemedim tam olarak ne olduğunu bu arada.

Forum istatistikleri

Konular
128,949
Kullanıcılar
451,138
Son üye
ilkerx

Yeni konular

Geri