sodyum buharlı lamba ve balastlar

Bu resimde görülen 5.Lamba (en sağdaki dirençli tip) ...
Önceki mesajlarımdan bir tanesinde dedim , iç yapısı ile beraber bunların hepsini bağlantısını vereceğim.Lamba içi dahil...

burda kücük trafodan bahsediyor bu nedir? eskiden mi böyleydi yoksa icinde kücücük bir trafo mu oluyor gerci pek kulaga mantikli gelmiyor ama neyse...

Hayır , lamba içinde küçük trafo yok...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yanar ama lambanın ömrü azalır

benim tek amacim gercegi ögrenmek, simdi sayin hayrettin bey sizden öncelikle bu parcayi tarif etmenizi istiyorum, nasil bir parca bu tam bir netlik kazanmadi hala farkındaysaniz...

benim tek amacim gercegi ögrenmek, simdi sayin hayrettin bey sizden öncelikle bu parcayi tarif etmenizi istiyorum, nasil bir parca bu tam bir netlik kazanmadi hala farkındaysaniz...
İşimiz sadece bu olmadığından , (boşta değilim) biraz gecikme olabilir.
Foruma gönderdiğim çizimlerin çoğu el emeği , göz nuru farkında iseniz...

sadece çizimle olsaydi su an herkes kani olurdu zaten sadece müsait olunca tarif ederseniz sevinirim..

sadece çizimle olsaydi su an herkes kani olurdu zaten sadece müsait olunca tarif ederseniz sevinirim..

Herkesin kani olup olmaması benim sorunum değil (hiç kimseye atfen söylemiyorum , yanlış anlaşılmasın , genel olarak).
Ben bildiklerimi heryerde paylaşan birisiyim.Burası da onlardan biri.
Anlaşılan o ki hiçbir yerde bulamadığımız bilgiler bunlar..Aslına bakarsanız çok basit mevzular...Sadece bugüne kadar kimse ilgilenememiş.
...
Bunlar çalıştığım kurumun faaliyet alanına girdiğinden , elimizde bolca malzeme ve örnekler var.

beni yanlis anlamayin ama sizin bahsettiginiz starter benzeri cihazi hiçbir kaynak yazmiyor, ben size sadece iddianiz dogruysa güvenilir bir kaynak gösterin veya izah edin diyorum, ha cok mesgul iseniz sorun degil bir gün zaten ortaya bir şekilde cıkacaktir, size cabalarinizdan ötürü şahsim adina cok tesekkür ederim, ben de paylaşmak isterim bildiklerimi saklamam sadece bu olay bana degisik geldigi icin sorguluyorum, saygilar sunarim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…