Spindle motor tavsiyeleri

Aliexpress genel olarak sağlam bir yerdir. Mal gelmezse ya da hatalı gelirse ebay gibi depute açıp parayı geri alabilirsiniz. Zaten siz onay vermeden satıcı parayı alamıyor. Bir de bu adam UPS ile gönderiyor. Yani size UPS için bir takip numarası vermek zorunda. İngilizce biliyorsanız mesaj atıp "takip numarası verecek misiniz" diye sorun. Ayrıca neden ucuza sattığını da sorun. Hatta bence mutlaka sorun. Aklınızda soru işareti kalmasın. Karşı taraf da İngilizce biliyorsa mutlaka cevap verir.

Arkadaşlar selamlar, spindle seçimi konusunda MAXMALI.COM | ripper ? build log / part 1 adresinde güzel bilgiler mevcut, örneğin Germany bearing rulmanlar ve motor ağırlıkları için uyarılar var. İngilizcesi olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirler, benim İngilizcemde ne yazıkki zayıf, Google çeviri felan çat pat çözmeye çalışıyorum.
Saygılar

@sözel , [MENTION=232994]akyele[/MENTION] hocam gerekeni yazdı , ne edecen maxmali yi .
İdeali 5.5kW ama bize uymaz , çünkü 2.2kW dan yukarı sürücüler monofaze girişli değildir trifaze şarttır.
Ev ortamında olmadığı için sınır 2.2kW ve ayrıca bu değer bir çok uygulama için fazlası ile yeterlidir.
Ancak 100mm çaplı tarama kafası ile 5mm dalıp sesten hızlı giderim dersen yetmez.
Ayrıca fiyat birden katlanır.

Seramik rulman motor ağırlığı ağırlık merkezi gibi şeyleri de salla gitsin.
5.5kW motoru z ekseninde 5mm hatveli mil ile 3Nm motor bile kilitli tutar hatta üstüne oturabilirsin , seninle birlikte indirip kaldırır.
Şüphen varsa ve de araban ve de vidalı krikon , incele.

Kriko deyince aklıma bizim Temel geldi.

Bir Gün Trabzon'a bir Japon gelir. Kahvehanenin kapısını tekmeyle açarak içeri girer ve bağırır:
-Kim lan buranın dayısı?
Temel kalkar:
-Benim lan ne var!
Japon:
-Gel lan dışarı.
Dışarı çıkarlar. "Pat küt" sesler duyulur. Az sonra Japon içeri girer ve hafif öne eğilerek "Karate" der. Kahvehanedekiler çıkıp bakarlar ki Temel perişan vaziyette yerde yatıyor.
Ertesi gün Japon yine gelir:
-Kim lan buranın dayısı?
Temel:
-Benim lan ne var!
Japon:
-Gel lan dışarı!
Yine "bam güm" sesler duyulur. Japon içeri girer ve kahvedekileri aynı şekilde selamlayarak "tekvando" der. Çıkıp bakarlar, Temel ağız-burun kan içinde yerde yatıyor.
Ertesi gün Japon yine gelir:
-Kim lan buranın dayısı?
Temel, başı sargılar içinde kalkar:
-Benim ulan ne olacak?
-Gel lan dışarı!
Çıkarlar. Dışarıdan "ÇİTONNNG" diye bir ses duyulur. Temel içeri girer ve elindeki krikoyu göstererek "Toyota Kriko" der.

Kazımuğur üstad, ağırlık merkezi konusunu sizin daha önceki mesajlarınızdan sonra arka plana bırakmıştım zaten, incelediğim su soğutmalı spindle motorların aynı ölçülerde ve aynı görünüşdeki 2 motorun ağırlıkları 2kg ve 8kg hangisini tercih edeceğiz.
Saygılar
Üstad güzel bir rastlantı sanırım Toyota kriko mevcut:D

İnternette gördüğünüz değerlere güvenmeyin .
Motorun değerleri nedir bilmiyorum.
Aynı görünümlü olanın bir 8 iken diğerinin 2 olması garip. ?

0.75kW arel 3.8kg ( hava soğutmalı )

spindle ler satıştan kalktı 3 5 tane gibi sattı adam elinde fazla yoktu galiba ya kaçırdık yada ucuz yırttık :D kaldık 298 $ lıklara onlarda indirimde idi 245 $ dı indirimdeyken almak varmış.

ben olsam hertz 1.5 kw alırdım

böyle giderse benim areli sürücüyü yok parasına satıp arel 1.5kw alıcam çünkü sıkıldım bu arelin sorunundan
neyse akşam eve gidip sıfırdan sürücü parametrelerini tek tek yazıcam

arelin 1.4 kw motoru var 18000 dd 330 tl gibi bi rakama

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,084
Kullanıcılar
451,379
Son üye
memis.dincsoy@berkeotomas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler