Su Kontrolu

ohm06

Üye
Selam arkadaşlar bir sorum olacak.Şebekeden depomuza gelen suyun bulanık gelmesi durumunda sinyal verecek veya vanayı kapatacak cihaz varmı . şimdiden teşekürler..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bulanıklık ölçer veya diğer bir adıyla turbidity cihazları var. bunlar zaten içmesuyu ve atıksu arıtma tesislerinde kullanılmakta. fakat çok ucuz cihazlar değiller. bu cihazdan aldığın sinyalle vanayı kapatabilecek küçük bir sistem yapabilirsin. ama eğer böyle paket bir sistem varmı diye soruyorsan ben hiç görmedim.

bunlar paket sistemler ev kullanıcı ıçın cok pahalıya gelir

Selam arkadaşlar bir sorum olacak.Şebekeden depomuza gelen suyun bulanık gelmesi durumunda sinyal verecek veya vanayı kapatacak cihaz varmı . şimdiden teşekürler..

optik yangın sensorlerını ızole ederseniz bu is ıcın kullanılabilecegine inanıyorum.cunkı calısma prensıbı havadakı dumanın ısık gecırgenlıgını kesmesı.yanı bır tane ınfrared ısık kaynagı var ve karsısındada bunun alıcısı var,araya duman gırdıgı zaman gecen ısık mıktarı azaldıgından alarm sınyalı olarak algılıyor.aynı ıslem su ıcınde uygulanabılınır.cam bır boru ıcınden gecen suyun ısık ıletkenlıgı ıle bulanık suyun ısık ıletkenlıgı farklı olacagından bu sensor kucuk oynamalarla adapte edılebılınır.

Forum istatistikleri

Konular
129,240
Kullanıcılar
451,623
Son üye
oktykskn14
Geri