switch hakkında yardım!!

termokupul

Üye
bir kutunun içine yerleştirecegim devrenin sadece kapak acıldıgında calısmasını istiyorum.bu sebepten kapagı ile kutu arasına yerleştirmem gereken switch ve yapısı hakkında bilgi verirseniz memnun olurum?

arkadaşım bu gibi tasarımlarda manyetik röle kullanıyorum ince ve çok kullanışlı.

peki magnetik röleyi devreye nasıl baglamalıyız diyot ve transistör gereklimi?devrenin dc beslemesinden roleyide beslesem olurmu yoksa onun için ayrı bir kaynak daha kullanmam gereklimi?boyut olarak cok büyük bi kutu olmadıgı için önerebileceginiz magnetik role varmı?

çalıştırmak istediğin kartın sw kısmına bağlayacaksınız kapak ile kasa arasında hiç bir bağlantı görünmüyor.

10 mm boyunda 1,5 mm çapında vakumlu camın içinde iki uc, mıknatıs yaklaştığında ucları birleştiriyor ve devreyi tamamlıyor. Mıknatısı piyasada 1 mm kalınlığında ve 5mm çapında mıknatıs ile kullanacaksınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Piyasada 3-5 TL ye satılan alarmlar var. Hani teknoloji marketlerde dolap kapağını açınca alarm veren. Hobi/kişisel kullanım olacaksa onları kullanabilirsin.

Kapağa monte mikro siwiçler var elk. Ekltronik malzeme satanlar da bulabilirsin. Pahalı bir şey değil zaten.

sensör kullan eğer maddi sıkıntı yoksa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…