TÜrk bİr dev İŞte konu!!!!!!!!!!

F.T.

Paylaşımcı üye
ArkadaŞlar bunu mutlaka İzleyİn ve İzletİn.

bu konu TÜRK BİR DEV PROJESİ inşallah olacaktır.
bunu anlamaya çalışmalıyız

işte hepimizin görevi bunlara hazırlıklı olmak ve yarınlar için birbirimizi hazırlamak...

http://www.turkbirdev.org/lang_tr/

Neden TürkBirDev?

Çünkü;

Gereklidir
Gerçekleştirilebilirdir.

Türkiye ve diğer Türk Devletleri su an kritik bir geçiş süreci içindedirler. Yedi bağımsız Türk devleti, diş ve iç güçler tarafından, bir-çok yöne çekilmeye çalışılırken, "en doğru olan" bir kurtuluş yolu aramaktadırlar. Bizler inanıyoruz ki, "en doğru yol" Türk Birliği yoludur.

TB, sadece Türk milleti için değil, ayni zamanda kalıcı bir dünya barısı için de gereklidir. Öyleki, Türk Dünyası dört büyük imparatorluk haline gelmiş veya gelmekte olan, ekonomik güçler tarafından sarılmıştır; batımızda AB imparatorluğu, kuzeyimizde Rusya imparatorluğu, doğumuzda Çin İmparatorluğu ve güneyimizde (bizim bir kısmımızın da içinde olduğu) Amerikan imparatorluğudur.

Bu tabloyu göz önünde bulundurarak, su an başlamak koşulu ile gelecek on yıl içinde;

Ya, önümüzdeki fırsatları iyi değerlendirebileceğiz ve AB modeline yakın, kendimize özgü bir Türk Birliğini gerçekleştirebileceğiz;
Ya da, bazı sınırlarımız fiziken ve diğerleri nufuzen yeniden çizilecek ve Türk Dünyası değişik güçlerin etkisi ve yönetimi altına girecektir ki, bu Türk dünyası için hazin bir kayıp olduğu kadar, dünya barısı içinde büyük bir tehlike oluşturacaktır. Öyleki, TB’nin gerçekleşemediği bir coğrafyada, bu dört ekonomik gücün, sınırları ve milli çıkarları karşı-karşıya gelmiş olması ile ikili bir kutuplaşma ortaya çıkacaktır ki bunun işaretlerini şimdiden Sanghi anlaşması ve AB –ABD işbirliği ile görmek mümkündür.

evet güzel

zaten Türkiye şimdiye dek AB peşinde koşmaktansa (Onların pazarı olmak yerine) orta doğunun önünde gitse (Diğer Türk Devletleri ve islam dünyası için) şimdiye dek daha çok yol almış olacaktı.

Tabi bu sadece acizane şahsi görüşümdür.

az önce izledim muhteşem bir proje ama bunu nasıl yapacaklar Allah yardımcımız olsun
kim böyle bir atılım yapacak acaba?

biz yapacaz heralde....

zaten biz başkalarını bekledikçe bize binen çok olur.sonra ağlayıp sızlıyoruz.

allah bu hayalimizi gerçekleştirir inşallah

ama çalışmadan elini taşın altına koymadan olmuyor ....

bunu görmek istiyorum ama konusu öğrenebilirmiyim ne ile ilgili bu acaba (boşuna kotayı harcamayalım )payaşım yaparken daha çok konu şle ilgili bilgi verilirse bence çok daha iyi olur bu arada paylaşım içinde teşekkurkler

arkadaşlar avrupa birliği yerine kendi birliğimizi neden kurmuyoruz diye bir konu çok güzel bence

çok teşekkurler sayın pic_achu iyiki indirmemişim ozman boşuna kotam gidecekti benim sistemi değiştirmek gibi bir amacımda yok şu an öğremciyim tek amacım eğitim bu siteyi eğitim olarak kullanmak istiyorum.yeteri kadar internette bu konular var bu siteler var zaten

tabi buda farklı bir bakış açısı :eek: :(

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri