Türkçe Görsel Kompanzasyon

Bir çok sektörde hazırlanan eğitim CD'leri gerçekten işlevsel olmuştur. Ancak unutulan ufak bir ayrıntı var. Çok acıdır ama bu eğitim materyallerini hazırlayan eğitimciler ne hikmetse hep aç ve açıkta kalmışlardır!

Saygıdeğer hocam ben de bir manada onu vurgulamak istedim yani ne kadar bilgili olursan ol veya ne kadar bilgisiz olursan ol kısmet ve açlık meselesi apayrı bir meseledir...Bu nedenle paylaşmak kadar güzel birşey yoktur diye düşünüyorum...ELalemin ülkelerinde millet icatkarlık yaparken belki de biz elalemin icatettikleri aletlerin kullanmaları bilgisini bile birbirimizden esirgiyoruz gerisini düşenemiyorum......Yüce Allah yardımcımız olsun diyor hürmetlerimi sunarım...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İnsanlarımız üniversite yıllarında yatar uyur, arkadaşlarla gezer, sen orada ben burada kakara makara geçer gider, malesef taşra üniversitelerinde de okulu eşşeğe bağlarsan misali herkes kolaylıkla mezun olur.

Ama iş başa düştü mü!

Acaba nerede kurs var, mümkünse bedava olsun!

Görsel olursa, bilhassa hassaten de Türkçe olsun!

Evde oturduğum yerden bu kış günü sıcak sıcak dinleyeyim veya yaz günü balkonda manzaraya karşı bi seyredeyim şöyle...!

Armut pişsin, ağzıma düşsün, izlediğim videolarla mesleği de öğreneyim...

Öğrenmek için çabalamak lazım kardeşim!

Bakınız Avrupa'daki mühendisler tulum giyiyor! Tulum giyiyorlar diye mühendisliklerinde ve kişiliklerinden hiç bir şey eksilmiyor ki!

Ülkemizdeki bir çok teknisyen bile bir çok mühendisten kat kat iyidir.

Masabaşı kravatlı düşüncelerimizi resetlemedikçe, ne birşeyler öğrenilebilir, ne de oldum olası verilen şu klasik cevap "Biz mühendisiz, tasarımcıyız, çok iyi matematik fizik kimya biliyoruzu gerçek olur. Ben tasarım yaparım hikayesi çooook acı ama inandırıcı değil malesef, öyle söyleyenlerde kendi kendilerini kandırıyor.

Kompanzasyon ile ilgili birşeyler öğrenmek istiyorsanız, buyrun linkler...

Lecture - 15 Power Factor - YouTube ( Görsel Videolar ama İngilizce )

Kompanzasyon Hakknda Herey Burada ( Görsel değil ama herşey Türkçe )

Saygıdeğer durceylan hocam sana katılıyorum fakat inanki Allaha maddi durumumuzun olmadığı için ilkokul 3 kadar okuyabilmişimdir buna rağmen hep öğrenmek istedim umarım öğrenmek için soru sormak ve açıklamaları saygıyla beklemek kabahat sayılmaz...saygılar

Sayın yılmascan, kendi üzerinize alınmayın, sizin için serfetmedim bu sözleri.

Bu forumda kimseyi rencide etmek niyetinde değilim. Meslektaşlarımız kendileri için özeleştiri yapsınlar diye eleştiriyorum.

Saygıdeğer durceylan hocam sana katılıyorum fakat inanki Allaha maddi durumumuzun olmadığı için ilkokul 3 kadar okuyabilmişimdir buna rağmen hep öğrenmek istedim umarım öğrenmek için soru sormak ve açıklamaları saygıyla beklemek kabahat sayılmaz...saygılar

güzel kardesim yalnış anlama ama burada sorulan sorulara o kadar güzel cevap veriliyor ki öğrenmemek cok zor.

birde isin farklı bir yüzü var bu iş için bir temel lazım ve o temel ileri derece matematik ve elektrik bilgisidir. Siz ilkokul 3 dediğiniz için bunları yazma gereği hissettim. mezuniyet çok önemli hatta olmazsa olmaz bir olgudur(ama yinede siz zoru başarmak istiyorsunuz inşallah olur).

Eğer bu işi öğrenmek istiyorsanız temel bilginiz olmadan görsel döküman olsa dahi sizi aydınlatamayacktır. siz olayın temelini akım ve gerilimi ölçme analiz etme devre şeması okuma ve buna bağlı olarak röle gibi cihazları bağlamayı set edip okumayı öğrenirseniz bu temeli oluşturdunuz demektir. sonrası kendiliğinden gelecektir.

azim varsa temel oluştur sonra sonrası gelir.

SaygıDeğer adil_adil Hoca'm "akım ve gerilimi ölçme analiz etmekten ve devre şemalarından" sözetmişsin sizce akım-gerilim ölçme derken neresinden başlamalıyım ve zaten özellikle işte tam da bir değerli insan çıkıpta bana onları örneklerle açıklamalı bir şekilde öğreteni arıyorum ve tamda bu nedenle siz Hocalarıma başvuruyorum bana bu konuda ders 1 olarak anlatabilen hepinizin yardımlarına ihtiyacım var...İnanki sayfadaki tüm mesajları okuyup araştırıp takip ettiğimi belirtebilirim fakat işte Hoca'm dediğiniz gibi temel olmayınca veya açıklamalarını anlamayınca zorluğunu bir ben bilirim...!!!Umarım bir akım ve gerilim örneğinden ölçüm anlamında söylüyorum yola çıkarak bana yardımcı olacağınızı umuyor saygılarımı sunarım....

Sayın yılmascan,

Eğer Kocaeli, Bolu veya Manisa civarında yakın bir bölgede ikamet ediyorsanız, Elginkan Vakfının kurslarına katılmanızı tavsiye ederim. Kurslar ücretsizdir. Temel elektrik-elektronik bilgisinden tutun, ileri seviye programlara kadar herşey ücretsiz ve herkese açık!

Sayın yılmascan,

Eğer Kocaeli, Bolu veya Manisa civarında yakın bir bölgede ikamet ediyorsanız, Elginkan Vakfının kurslarına katılmanızı tavsiye ederim. Kurslar ücretsizdir. Temel elektrik-elektronik bilgisinden tutun, ileri seviye programlara kadar herşey ücretsiz ve herkese açık!

Saygıdeğer durceylan Hocam ben istanbul küçükçekmecede oturuyorum....saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
129,179
Kullanıcılar
451,535
Son üye
MechanicalPunk

Yeni konular

Geri