Taşınabilir mp3 çalar arızası

Son karar senin iyice baktın yapacak bir şey yok dediysen şuna vereyim tamir etsin ama masrafı yenisinin yarısı ise bir hayır vardır yenisine sağlık. Can sıkmayın.

:) çin mali o tur cihazlar tamırı bıraz zor 2 gb olan mp3 yarıya duşebılıyor hocaya uğraşma dıyecektım yanlış anlar dıye sonucu bekledım mp3 çalarların revaçta olduğu zaman 125 tl çinden getırtmıştım cihaz harıka radyo var mp3 var içine kıtap kayıt edılıyor birhaylı zaman kullandım sonunda arıza yaptı hocam gibi tamir ettım çalıştırdım epromu formatlamam gerektı senmısın formatlıyan hafiza yarıya duştu meğer uyanık çinliler 1 gb hafiza kullanmışlar ne tur proğram yukledıyseler 2 gb verı depoluyordu çin malı alırken 2 kere duşunup oyle almalı

çinden almıyalım dıyoruz ama almadanda duramıyoruz bulent ustam senın ılgı alanın sanırım işe yararmı linktekı

http://tr.aliexpress.com/item/2016-...621477564.html?s=p&spm=2114.010208.6.7.x5899k
Geçen dükkana bırakmışlardı benzerini Süleyman Ustam açıp baktım, sorunu da yoktu ya neyse fotoğrafladım birazdan yüklerim :). YD7377 gibi ent kullanmışlar aklımda kaldığı kadar katalogta max 35w geçiyor bunlar cihaz üzerine 4*40w yazmışlar :D.

Serkan ustam ne gibi kontrolcü biraz bilgi verebilir misiniz? Ayrıca yazılım formatlamak bu konularda bilgi verirseniz sevinirim.
Bülent abi bu tür cihazları burada tamir edecek elektronikçi yok. TV üzerine uzmanlık alanları var. Bunlarla kimse uğraşmaz uğraşsalar bile sonuç alamazlar. Adam daha parçanın ne oldugunu bilmiyor kalmış daha bunu tamir edecek. Bu arada bu cihaz 20 TL.:p Diyeceksiniz ki neden uğraştın? Bir şeyleri tamir edip çalışır hale getirmekten zevk alıyorum. Bu arada Bülent abi senden ricam dükkana gelen cihazların arızası ve çözümünü burada paylaşırsan sevinirim. Fotoları da unutma.:p
Süleyman abi eproma biraz baktım netten. O tarz bir entegre yoktu bu cihazda.
Bu arada hoparlörün yanında 2 bacaklı gümüş gri kondansitör gibi bir parça vardı. Bu parça nedir acaba? Yüksek direnç kademesinde değer gösterdi aynı zamanda çok yavaş olarak değeri düşüyordu. Galiba kondansitör ama yine de son sözü siz söyleyin.
Selametle kalın Saygıdeğer ustalarım.

merhaba hocam mp3 çalarlarda eprom olmazsa olmaz kayıtlar eproma yapılır mp3 çalar içinde 1 veya 2 adet çok bacaklı entegre var yenı mp3 çalarlarda yekpare uretılıyor yanı epromla işlemci aynı kilif içinde tipki pikler gıbı piklerdede işlemci artı eprom var benım kullandığım mp3 çalar 2003 yılında getırtmıştım o zamanlar muthiş paraydı şimdı en kralı 50 tl yı geçmıyor 125 tl ye bana malolmuştu o zaman kapasıte o zamana gore mukemmeldı şimdı 20 katı bellekler var :)

Fotolar
P_20160229_164623_1_p.jpg
P_20160229_164717_1_p.jpg
P_20160303_164257_1_p.jpg

Aynen Serkan Dostum zaten elindeyken kuş gibi küçük mp3 çalar kadar ağır :). Kafa çıkabiliyor.

Ustalarım merhabalar. Elime yine taşınabilir mp3 çalar geldi. Radyo çalışıyor usb'den şarkı çalmıyor. Usb'ye 5V geliyor. Yine yazılımsal mıdır acaba? Bayağı uğraştım parçalarını test ettim sonuç alamadım. Sadece Devrenin ortasında SS8050 transistörün kısa sürede ısındığını fark ettim. Transistörü çıkardım sağlam. Aynı şekilde muadili bc327 transistör. Ben de var. Ama tam tersi olarak bağlanması gerekiyor. Bir bağlayayım bakalım sonuç değişecek mi?
Özür dilerim S8050 muadili bc327 miş. SS8050 farklı bir transistör.

Forum istatistikleri

Konular
129,560
Kullanıcılar
452,179
Son üye
xcx

Yeni konular

Geri