Tek pt-100 ile çift cihaz çalışırmı

sayın arkadaşım ben denemedim ve karşılaşmadım böle birşeyle ama şunu denebilirsin pt 100 sonuçta 0 derecede 100 ohm veryor sen plc ve röleye parelel bağlıyacaksın ce parele devrelerde direnç 2 bölünür yani cihaz başına 50 ohm gibi değer okuyabilirsin plc ve röle girişlerinden sen plc ve röle girişlerine sabit 50 ohm bağlarsan olabilirmi faydası our düşüncesindeyim fakat işini görürmü bilemem istersen bir dene

Değerli arkadaşım 2x100 pt 100 ileçalışır boyahanede kullanıyoruz

sayın arkadaşım ben denemedim ve karşılaşmadım böle birşeyle ama şunu denebilirsin pt 100 sonuçta 0 derecede 100 ohm veryor sen plc ve röleye parelel bağlıyacaksın ce parele devrelerde direnç 2 bölünür yani cihaz başına 50 ohm gibi değer okuyabilirsin plc ve röle girişlerinden sen plc ve röle girişlerine sabit 50 ohm bağlarsan olabilirmi faydası our düşüncesindeyim fakat işini görürmü bilemem istersen bir dene

hocam aslında mantıklı gibi gözüküyor senin yöntem ama 2. cihazı bağlar bağlamaz gösterdiği değer yarıya düşüp orada sabit kalmıyor sürekli saçma sapan değerlerde dalgalanmalar yapıyor farzı misal sıcaklık 32 derece iken bağladığımda plc tarafı 105 derece görüyordu sıcaklık kontrol cihazı 80 ile 10 derece arasında saçmalaıyordu.

kardeş boşuna uğraşıyorsunuz pt100 denilen malzeme akım kontrollu diençtir herkes biliyor bir dirence voltajı verip ,dirençten dolayı geçen akımı okuyarak ölçümü yaparız,şimdi iki ayrı kaynaktan besleme yaparsak pt100 e iki misli akım vermiş oluruz buda olması gereken değeri yarıya yada hangi kaynak daha fazla akım veriyorsa anlamsız bir değere değiştirir yani tek pt100 ü iki ölçüm noktasıyla okumak mümkün değildir,yani olmazmı özel şartlarda ve özel kalibre edilmiş cihazlarla olur ama maliyetine deymez çaresi tek kılıfta iki pt100 kullanmak

pt-100 sensörünün sıcaklıkla direncinin değiştiğini ve ona göre üzerinden akan akım miktarını veya voltajında kontrol cihazları tarafından okunduğunu açıklamaya gerek yok. Dolayısıyla pt-100 cihazı pt-100 bağlanabilen kontrol cihazları tarafından besleme yapılmaktadır. Senin demek istediğine gelince pt-100 sensörünü iki kontrol cihazına bağlamak istiyorsun. Yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı bunu başaramazsın. Yani sensöre farklı voltaj uygularsan sensörde düzgün çalışmayacaktır. Bu durumda yapman gereken cihazların bir tanesine pt-100 ü doğrudan bağlamak diğerinede 4-20 çıkışını bağlamak. Veya çift pt-100 lü sensör alman gerekiyor.Bunuda yapamazsan 4-20 ma çıkışlı pt-100 almak başka seçeneğin yok. Sana yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarımıza da kızmana gerek yok sana bir daha yardımcı olmayabilirler. Burası bir paylaşım yeri.

pt 100 sinyalini 2 ısı kontrol cihazına paralel bağlarasan doğru ölçüm değeri alamazsın
bağlansa bile 2 cihaz aynı cıkış değerini üretir 1 tane kapalı çevrim yapacağından kontrol cihazı kullanıyorsan,maliyeti düşürmek için tek sönsörle 2 den fazla set değeri ihtiyacın varsa işi karmaşıklaştırmaktansa 2 . ptc yi pahalıda olsa kullanman en ekonomik çözüm

çift pt100 ölçüm elemanı kullanırsan en ucuz çözğüm yolu olur diye düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri