Termosifon mu anı ısıtıcı mı tavsiye edersiniz

Elinizdeki cihaz bumudur? Eğer bu ise bence arizasi ni yaptırın devam edin derim. Icinde bir rezistans birde kart var. Dogru bir servis ile uygun fiyata cozum olur. Muhtemelen rezistansi kireçten dolayi patlamıştır. Ani ısıtıcı almayın.

mvn6Dy.jpg
Cihaz alttan su kacirdi kazan patlamis galiba saril saril su akti. Arcelik yetkili servis geldi bundan iflah olmaz kardesim 7 yillik cihaz olsa parca tedarigi olurdu 9 yillik bu, 50 tl servis bedeli aldi gitti. Adam para koparmaya calissa veya tamir edilecek olsa tamir ederdi. Soktu bakti inceledi yeni alin sifirdan dedi.
https://www.hepsiburada.com/baymak-aqua-konfor-65-litre-termosifon-p-EVBAYAQUAKONFOR65?

Su cihaz nasildir ? Emaye kazanlar 15-20 yil gidiyormus bu marka kombi uretiyor taninmis bir marka. Dijital olanlara fazla para vermeye gerek var mi ? Arabalarin gostergesi gibi ha dijital ha anolog farki yok galiba.
Bikac gün önce rezistansini degistirdim 105 liraydı marka modelle internette var bolca.

Bana kalsa dogalgaz baglatirim ama cok pahaliya geliyormus borular falan var mutfaga cekili. Fakat sayac yok, kombi yok ve proje-ruhsat yok. 82 m2 ev. Ocak normal tuplu. Ani su isitici alacaktim bina 30 yillik kaldirmaz ve hat degismesi lazim dediler buradaki arkadaslar buraya resimdeki alana pat diye takilmiyormus ani su isitici 9000 watt

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Cihaz alttan su kacirdi kazan patlamis galiba saril saril su akti. Arcelik yetkili servis geldi bundan iflah olmaz kardesim 7 yillik cihaz olsa parca tedarigi olurdu 9 yillik bu, 50 tl servis bedeli aldi gitti. Adam para koparmaya calissa veya tamir edilecek olsa tamir ederdi. Soktu bakti inceledi yeni alin sifirdan dedi.
https://www.hepsiburada.com/baymak-aqua-konfor-65-litre-termosifon-p-EVBAYAQUAKONFOR65?

Su cihaz nasildir ? Emaye kazanlar 15-20 yil gidiyormus bu marka kombi uretiyor taninmis bir marka. Dijital olanlara fazla para vermeye gerek var mi ? Arabalarin gostergesi gibi ha dijital ha anolog farki yok galiba.

Bana kalsa dogalgaz baglatirim ama cok pahaliya geliyormus borular falan var mutfaga cekili. Fakat sayac yok, kombi yok ve proje-ruhsat yok. 82 m2 ev. Ocak normal tuplu. Ani su isitici alacaktim bina 30 yillik kaldirmaz ve hat degismesi lazim dediler buradaki arkadaslar buraya resimdeki alana pat diye takilmiyormus ani su isitici 9000 watt

Fakirin şansı olsa fakir olmazmış anasını satim. Benimde 2 ayda bir beyaz eşyalar selam çakmaya başladı. Yivlenecek bişeyler yakında . Hayırlısı bakalim

Son düzenleme:
Termosifonlarda,korozyon çubuğu ! olmalı ve
belirli zamanlarda değiştirilmeli.Normal şart-
larda,bu çubuk olmasa bile,kazan ömrü 10
yıldan aşağı olmaması gerekirdi.Sıcak su için
ani su ısıtıcısı,bence son çare olarak düşü-
nülmeli.Mecburiyet varsa,evde trifaze gerilim
olmaması halinde 3 -4 kw güç üstüne çıkılmıya-
cak şekilde ! kullanılmalı.

Son düzenleme:
Öncelikle ev tesisatı uygun değilse ani su ısıtıcılardan uzak durun ,güvenli cihazlar değil ,termosifonlar güvenli fakat maalesef ömürleri 8- 10 yılla kısıtlı (kazan delinmesi kronik arıza)fakat çalışma sistemi bakımından güvenli ,tesisatın sıcak suyuna direk bağlanabildiği içinde termosifon açık olduğu sürece mutfak ve banyoda her daim sıcak suyunuz var ayrıca kapatsanız bile uzun süre sıcak suyu muhafaza edebiliyor.Kolay gelsin.

Öncelikle ev tesisatı uygun değilse ani su ısıtıcılardan uzak durun ,güvenli cihazlar değil ,termosifonlar güvenli fakat maalesef ömürleri 8- 10 yılla kısıtlı (kazan delinmesi kronik arıza)fakat çalışma sistemi bakımından güvenli ,tesisatın sıcak suyuna direk bağlanabildiği içinde termosifon açık olduğu sürece mutfak ve banyoda her daim sıcak suyunuz var ayrıca kapatsanız bile uzun süre sıcak suyu muhafaza edebiliyor.Kolay gelsin.

Bu iyi mi ? Guvenilir mi ?

Bu veya 1400 tl lik model arasında kullanım ömrü çok farketmez.
Elektriksel arızada elektronik modellerin masrafı daha fazla olabilir.
Alınabilir bir ürün.

Bu veya 1400 tl lik model arasında kullanım ömrü çok farketmez.
Elektriksel arızada elektronik modellerin masrafı daha fazla olabilir.
Alınabilir bir ürün.
Peki ozellik ve calisma sistemi olarak fark var mi ? Bu veya digeri arasinda ?

Ben de konteyner kondum için Şebeke elektriği sonrası duş için 30-40 litre arası bir termosifon almayı düşünüyorum. Yalnız iç hacim değişse de fiyat pek değişmiyor. Kullanım amacı ve sıklığına göre ihtiyaçlar değişik olabilecektir. Yalıtımının iyi olması, kazanın korozyona dayanımı önemli. Küçük depo olsa da rezistans güçleri pek fark etmediğinden ısınma süresini daha az olur.
1605375747546.png

Özellikleri satıcıda yazar.
Çalışma sistemi farkı ise termostat kontrol veya elektronik kontrol.

Özellikleri satıcıda yazar.
Çalışma sistemi farkı ise termostat kontrol veya elektronik kontrol.
Ben baktim bir fark goremedim kagit uzerinde. Bir halojen ampul digeri yeni tip led ampul misali donanim ve ozellik babinda ahim sahim fark.

Forum istatistikleri

Konular
129,464
Kullanıcılar
452,021
Son üye
guneskaya63

Yeni konular

Geri