test cihazı

Çok sağolun,yardımlarınız için .Ben elektronik teknisyeniyim. peki siz.saygılarımla.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ben elektrik-elektronik-klima-otomasyon-telefon-network ve bilimum hammaliye işleri teknikeriyim :)
anlayacağınız bir fabrikada elektrik-elektronik Bakım sorumlusuyum.Ne iş olsa yapıyorum.

Selamünaleyküm arkadasım bu tür ölçüm yapacaksan avometre diger adıyla mültimetre kullanmam gerekiyor egerki sürekli elektrik işi yapacaksan fluke markayı tercih et .. gercekten cok memnun kalırsın .. ve 1.5 baslar yüksek akımlar bile alternatif akım olur ... yani bir zil trafosunu farzederim degerleri 4.5 v 9 v 12 v 15 v dir. bu yüzden bu alternatif akım verir... yani bir trafo veya adaptörü regüle etmezsek o alternatif akım verecektrik bunları regüle etmek içinde kondastör köprü diyot transistör vs kullanılır...her akımın d.c dogru akım ve ac alternatif akım sayısı vardır.. BİLGİNİZE...

bu resimdeki cihazın ismini bilen varmı bana osiloskopu anımsattı. o değil dimi
kusura bakmayın mustafa arkadaşımız belirtmiş ismini kalibratör saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,880
Kullanıcılar
451,014
Son üye
iugur17

Yeni konular

Geri