Testere yapımı için motor

Bir üniversal AC motor al (gücünüze uygun) arkadaşların dediği gibi bir dimmer.Ses olayında daha sessizdir (vantilasyon sesi hariç :) )
İstediğiniz fibi hızını ayarlayabilirsiniz. Size tavsiyem mekanik aksamı (kasnak dişli vs) öyle bir tasarlayın ki sıkıştığında motor dursun.
üniversal motor dediğiniz sanırım elektrikli süpürgelerde mikserlerde kullanılan motordan onlar çok sesli çalışır diye biliyorum sessiz olanı varsa benim için uygundur
matkabıma takılı olan motor bu
ml1L40.jpg

çok sessiz ama elimde dikiş makinalarında kullanılan hız kontrol devresi vardı onunla denedim hız değişmedi sadece motorun gücünü ayarlayabildim bu motorun benzerinin dekupaj makinalarında kullanıldığını gördüm sanırım elektronik hız kontrolü vardı onlardaki kontrol devresi nasıl bir devre olabilir ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sürücü devresinde sıkıntı yaşıyorsanız dc motor önerebilirim. Yardımcı sargılı monofaze motorlar devir ayar tepkileri düşüktür.
Trifaze motor ve ac sürücü en kolay yoldur ama maliyeti biraz fazladır. Size tavsiyem düşük voltaj dc motor kullanmanız hem ataletleri yüksektir hemde kontrol devreniz ucuza mal olur.

Sürücü devresinde sıkıntı yaşıyorsanız dc motor önerebilirim. Yardımcı sargılı monofaze motorlar devir ayar tepkileri düşüktür.
Trifaze motor ve ac sürücü en kolay yoldur ama maliyeti biraz fazladır. Size tavsiyem düşük voltaj dc motor kullanmanız hem ataletleri yüksektir hemde kontrol devreniz ucuza mal olur.

Dc motor kullanmak daha iyi bir çözüm gibi geliyor banada kontrol devresini kendim yaparsam çok ucuza mal etmiş olurum motor olarak yapmak istediğim gibi bir makina için ne güçte motor kullanmam gerektiğini bilmiyorum 12v akülü vidalama motorları yeterli güçte olabilir üzerinde redüktörüyle benzer bir motor buldum ama yeterlimidir bilmiyorum
Redüktörlü Motor 12v 1000rpm | STR MOTOR ::: Motor çeşitleri & Special Elektronik Malzemeler

Keseceğiniz materyal ahşap ise ve kalınlığı 25mm geçmiyecekse 100 watlık bir motor yeterli olur.
Size bu değer küçük gibi gelebilir ama düşündüğümüz düşük voltajlı dc motor.
Edit:Resime baktım küçük sayılacak türde bir motor.

Forum istatistikleri

Konular
129,163
Kullanıcılar
451,509
Son üye
arifkursun

Yeni konular

Geri