Topraklama duvarın içine yapılılabilir mi?

Şimdi oldu. O halde kazıkla felan uğraşmayacaksın. Ana panoda topraklama kablosu bellidir. Ustayla görüş fiyatını anlaş kaçak akım da al topraklamanı da çek rahatla....
hocam peki bu sekilde kacak akim rolesi alsam ide yararmi sifirlama oldugunu farz edelim faz ile noturuyer degistirdiginde atarmi kacak akim rolesi

- - - Updated - - -

Şimdi oldu. O halde kazıkla felan uğraşmayacaksın. Ana panoda topraklama kablosu bellidir. Ustayla görüş fiyatını anlaş kaçak akım da al topraklamanı da çek rahatla....
hocam peki bu sekilde kacak akim rolesi alsam ise yararmi sifirlama oldugunu farz edelim faz ile noturuyer degistirdiginde atarmi kacak akim rolesi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hocam peki bu sekilde kacak akim rolesi alsam ide yararmi sifirlama oldugunu farz edelim faz ile noturuyer degistirdiginde atarmi kacak akim rolesi

- - - Updated - - -

hocam peki bu sekilde kacak akim rolesi alsam ise yararmi sifirlama oldugunu farz edelim faz ile noturuyer degistirdiginde atarmi kacak akim rolesi

Faz ile nötr yer değişmesine gerek olmadan da kaçak akım rolesi atar...Kaçak akım rolesi sıfırlama olan yerde sağlıklı çalışmaz. Kaçak akım rolesi topraklama olmadan çalışır ama sıfırlamayı iptal etmen lazım..İşi sağlama almak için topraklama ile birlikte kullan kaçak akım rolesini.En sağlıklısı topraklama ile birlikte kullanmaktır..

Kaçak akım rolesi sıfırlama olan yerde sağlıklı çalışmaz. Kaçak akım rolesi topraklama olmadan çalışır ama sıfırlamayı iptal etmen lazım..İşi sağlama almak için topraklama ile birlikte kullan kaçak akım rolesini.En sağlıklısı topraklama ile birlikte kullanmaktır..

sifirlamami degilmi onuda cozemedim o sizin sigortanin ordan toprak kablosunu noturu fazi olcun demistiniz ilk sayfada resmi var olcmek nasip olmadi bi ama ilk firsatta olcecegim prizlere giden kablo cikarip olecegim sayactan once olma ihtimaline karsi 10 tl lik cihaza guven olur miki birde sigortadan sonra buat resmini gondermistim orda kabolar var klemesle birlestirilmis elektrik yok onlarda orda baska ince kablolarda var erimis gibi yesilimsi onlar ne icin acaba elektrik varmi diye bakmadim

hocan notur toprak arAsi buzzer otmesi evde
ki fisleri cikarmadigim dan olurmu

sifirlamami degilmi onuda cozemedim o sizin sigortanin ordan toprak kablosunu noturu fazi olcun demistiniz ilk sayfada resmi var olcmek nasip olmadi bi ama ilk firsatta olcecegim prizlere giden kablo cikarip olecegim sayactan once olma ihtimaline karsi 10 tl lik cihaza guven olur miki birde sigortadan sonra buat resmini gondermistim orda kabolar var klemesle birlestirilmis elektrik yok onlarda orda baska ince kablolarda var erimis gibi yesilimsi onlar ne icin acaba elektrik varmi diye bakmadim

hocan notur toprak arAsi buzzer otmesi evde
ki fisleri cikarmadigim dan olurmu

Yeşilimsi kablolar faz da olabilir anahtara veya duylara giden kablo da olabilir..Görmeden bir şey diyemeyiz. Sen buzzer konumunu boşver..Dediğim sigorta panosundan nötr toprak faz toprak arasını ölç.. Ben senin evinde topraklama oldugunu hiç zannetmiyorum. Diğer kişilerin bir tek senin dairen de topraklama var dediğine inanma..Bizim bu millet nötrde toprak diyor. Milleti bırak bazı elektrikçiler bile nötre toprak diyor.

Rezistans abimizin dediği gibi kaçak akım rolesi bağla seri lamba tekniğini kullan ortaya çıkar toprak olup olmadıgı...

Yeşilimsi kablolar faz da olabilir anahtara veya duylara giden kablo da olabilir..Görmeden bir şey diyemeyiz. Sen buzzer konumunu boşver..Dediğim sigorta panosundan nötr toprak faz toprak arasını ölç.. Ben senin evinde topraklama oldugunu hiç zannetmiyorum. Diğer kişilerin bir tek senin dairen de topraklama var dediğine inanma..Bizim bu millet nötrde toprak diyor. Milleti bırak bazı elektrikçiler bile nötre toprak diyor.

Rezistans abimizin dediği gibi kaçak akım rolesi bağla seri lamba tekniğini kullan ortaya çıkar toprak olup olmadıgı...
once sizin dediginizi bir olcuyum ondan sonra duruma gorekacak akim rolesi seri lamba teknigini denerim tesekkurler olcum yapinca burdan yaxarim ayrica ordaki kablokari neden klamens ile 2ser baglamislar bir anlam veremedim

once sizin dediginizi bir olcuyum ondan sonra duruma gorekacak akim rolesi seri lamba teknigini denerim tesekkurler olcum yapinca burdan yaxarim ayrica ordaki kablokari neden klamens ile 2ser baglamislar bir anlam veremedim

2'er olarak bağlanan klemensin dördü de birbirine temas ediyo mu? Yoksa 2'er grup olarak birbirinden bağımsız mı?

2'er olarak bağlanan klemensin dördü de birbirine temas ediyo mu? Yoksa 2'er grup olarak birbirinden bağımsız mı?
valla ona bakmadim hocam bagimsiz veya bagli ise ne gibi sonuc cikarmaliyim ayrica birtanede bosta kablo var o buatin altin da tuvalet var oranin lambasini anahtari yan tarafindada banyo oranin lambasini anahtarlari var ayrica ban yoyada topraklama geliyor ordaki buattaki kabkolar bu anahtarlarA ve banyodaki prize gelebilir mi ne banyoda nede tuvalette buat var sadece o rezimdeki var banyonun yanindada benim oda var benim odada bir priz var onda topraklama yok benim odanin yani da antre var ordada priz var onda topraklama var pc yi ordaki prizke kullaniyorum sigortadan sonraki 2. buat benim odada 1 buat daha var diger buatlarla tuvaletin karsindaki odada oturma odasi ve salonda var toplam buat sayisi 7 ane mutfakta goremedim duvar komple dolap yapili

valla ona bakmadim hocam bagimsiz veya bagli ise ne gibi sonuc cikarmaliyim ayrica birtanede bosta kablo var o buatin altin da tuvalet var oranin lambasini anahtari yan tarafindada banyo oranin lambasini anahtarlari var ayrica ban yoyada topraklama geliyor ne banyoda nede tuvalette buat var sadece o rezimdeki var banyonun yanindada benim oda var benim odada bir priz var onda topraklama yok benim odanin yani da antre var ordada priz var onda topraklama var pc yi ordaki prizke kullaniyorum sigortadan sonraki 2. buat benim odada 1 buat daha var diger buatlarla tuvaletin karsindaki odada oturma odasi ve salonda var toplam buat sayisi 7 ane mutfata goremedim duvar komple dolap yapili

Anladım. Bir anlam çıkarmana gerek yok..Boşver.. Ben eminim senin evinde topraklama yoktur. Sana tavsiyem topraklama ve kaçak akım rolesini kesinlikle yaptır. Kaçak akım rolesi ve topraklama hayat güvencesidir..Diyelim ki 1 yaşında çocugunuz var..Eline bir metal parçası aldı ve prizin deliğine sokup faza denk geldi.. Kaçak akım rolesi anında atar ve bebeğinizin hayatı kurtulmuş olur. Ama bebeğin vakti dolmuşsa 1000 tane kaçak akım rolesi nafile..Ama tedbir almak sünnettir.Hadiste buyruldugu gibi: 'Tedbirsiz tevekkül temmelliktir'. Ashabtan biri Allah Resülüne Sormuş: Eşeği veya deveyi bağlayayım mı? diye.. Peygamberimiz( sas): Sen hayvanın bağla ister kaçsın ister kaçmasın. Yani işin özü biz eşeğimizi bağlayalım da yani tedbirimizi alalım da eşek ya kaçar ya da kaçmaz...Tedbir bizden tevekkül Allah'tan..saygılar ve sevgiler...

Anladım. Bir anlam çıkarmana gerek yok..Boşver.. Ben eminim senin evinde topraklama yoktur. Sana tavsiyem topraklama ve kaçak akım rolesini kesinlikle yaptır. Kaçak akım rolesi ve topraklama hayat güvencesidir..Diyelim ki 1 yaşında çocugunuz var..Eline bir metal parçası aldı ve prizin deliğine sokup faza denk geldi.. Kaçak akım rolesi anında atar ve bebeğinizin hayatı kurtulmuş olur. Ama bebeğin vakti dolmuşsa 1000 tane kaçak akım rolesi nafile..Ama tedbir almak sünnettir.Hadiste buyruldugu gibi: 'Tedbirsiz tevekkül temmelliktir'. Ashabtan biri Allah Resülüne Sormuş: Eşeği veya deveyi bağlayayım mı? diye.. Peygamberimiz( sas): Sen hayvanın bağla ister kaçsın ister kaçmasın. Yani işin özü biz eşeğimizi bağlayalım da yani tedbirimizi alalım da eşek ya kaçar ya da kaçmaz...Tedbir bizden tevekkül Allah'tan..saygılar ve sevgiler...

cok haklisiniz
aslinda eger yoksa ben yaptirmak istiyorum ama bizimkileri nasil ikna edecegim durumu anlattigimda onlarlami ugrasiyon diyorlar bisey olmaz diyorlar bu zamana kadar olmamis bundan sonrada olmaz diyorlar cocuk yok bizim evde ama bizim icinde gecerli bu kurallar

cok haklisiniz
aslinda eger yoksa ben yaptirmak istiyorum ama bizimkileri nasil ikna edecegim durumu anlattigimda onlarlami ugrasiyon diyorlar bisey olmaz diyorlar bu zamana kadar olmamis bundan sonrada olmaz diyorlar

Dananın kuyrugu burda kopar. Anlattıgım misalin benzerleri çok yaşanmıştır ülkemizde..Biz bunların bazılarını duyarız bazılarını da duymayız. En iyisi biraz paraya kıyıp elektrik işindeki bu masrafları yapmamız gerekir. İçimiz böylelikle rahat etsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri