Topraklama hak.

Nötr-toprak gerilimi Dengesiz yüklenme miktarına göre değiştiğinden hassas bir yük bağlanmamalı.
Daha önceki mesajlarımda belirtmiştim Sn @DOGAN__ arkadaşımız hatırlatmış sağolsun.
Nötr toprak gerilimi 1)Dengesiz yüklenme sonucu nötrden dönen akım 2)Nötr iletken direncinden kaynaklanır. (IxR)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
nötr - toprak arası gerilim yüksek çıkıyor ise nötr kesitini artırmanız lazım bu da dip not olarak aklınız da bulunsun
gerilimin dirençle bağlantısının nedeni nedir?
mantıken direnç artar ise akım azalacağından gerilim sabit kalması lazım. eksik olduğum nokta neresi?

gerilimin dirençle bağlantısının nedeni nedir?
mantıken direnç artar ise akım azalacağından gerilim sabit kalması lazım. eksik olduğum nokta neresi?

Dağıtım sistemimiz üç faz yıldız bağlantı şeklindedir. Dengesiz yüklenmeden dolayı vektörel toplam kadar akım nötr iletkeninden dağıtım trafosuna döner. Dönen bu akım X nötr iletkeninin direnci = Nötr Gerilimini verir. (21.mesajımın sonunda belirtmiştim.)
Ohm kanunu U=IxR

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,843
Kullanıcılar
450,937
Son üye
sara arslan

Yeni konular

Geri