trafo

mare05

Üye
slm arkadaslar kolay gelsın ya benım elımde 50 kw trafo var 45 kw da motor calısıor bu trafo uzerınden trafoya herhangı bı zarar gelırmı bıde 2 tane gaz altı kaynak var calısan ne gıbı sorunlarla karsılasırım tşkler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
toplam yükünün gücü 50 kW yı geçiyor mu? geçiyorsa sorun olur.

yok kardesım zaten motor yukte calısmıyo zaten maksımım cektıgı amper ana kolda olctugun zaman 80 amper i bulmuyo eger yanılmıyosam 50kw trafo 100 amp e kadar dayanır demı ama bu 100 ampr ı gecerse ne gıbı bır sıkıntı olur tşkler

Arkadaşım tam yükte uzun vadeli çalıştırırsanız trafoyu yağ özelliğini belli bir zaman sonra kaybeder onun için ek bi soğutma yaparsan sorun kalmaz

tşkler arkadasım trafo drekte bunun ıcın ek sogutma yapmam mumkun deılde bakalım deneyecez olmadı trafoyu 100 luk yaparız ben trafo yanarmı dıye sormustum asırı yuklenmeden dolayı yoksa makınalarımı calıstırmaz

50kW dediğiniz trafo 50kVA ise nominal akımı 72A dir ve 80A çekiyorsanız trafonuzu %110 yükte çalıştırıyorsunuz demektir.

amam bu sadece 2 aylık o makına orda 2 ay calısacak sonra yıne aynı duzenınde devam edecek

amam bu sadece 2 aylık o makına orda 2 ay calısacak sonra yıne aynı duzenınde devam edecek

2 ay boyunca trafoyu en az %110 yükte mi çalıştırmayı düşünüyorsunuz?

dusunmuyorum tabıde ben 50kw 100 ampere tekamul edr dıye dusundum

Trafolarda pek kW değer olmaz. O trafo 50kVA olmasın.

Forum istatistikleri

Konular
129,106
Kullanıcılar
451,425
Son üye
celal98

Yeni konular

Geri