Transistör ısı problemi ve anlayamadığım degerler

Çok tesekkurler sadece kafam karıştı doyum bölgesi filan anlamamıştım ama şuan anladım çok teşekkürler

Paralel mi? Ve yanmadilar ha ... Akim sinirlayici direnc kullanmadiniz mi? Yazilip cizilmisti oysa. Atismak niyetimde degilim de yazilanlara dukkate almayacaksaniz niye yardim isteniyor!

Paralel mi? Ve yanmadilar ha ... Akim sinirlayici direnc kullanmadiniz mi? Yazilip cizilmisti oysa. Atismak niyetimde degilim de yazilanlara dukkate almayacaksaniz niye yardim isteniyor!
Hayır sağdece transistörün doyum bölgesi gibi kavramları bilmiyordum yeni yeni öğreniyorum akımı transistör ile sınırlamıştım

Transistörle akım sınırlanmaz transistör 1 a ise ledlere 1 a gider ve ledler daha çok çekeceği için transistör bumm

Hayır sağdece transistörün doyum bölgesi gibi kavramları bilmiyordum yeni yeni öğreniyorum akımı transistör ile sinirlanistim
Güzel bi tecrübe oldu sana bu. Ama bilgin olsun bjt ile anahtarlama yada kuvvetlendirme yaparsın akım sınırlama yapılmaz. Power ledler artarak akım çekerler ve em sonunda patlarlar bunu engellemek için ya akım sınırlayıcı direnç (pek tercih edilmwz) yada geribesleme sistemi kurarak akımı takip edip ona göre base den verilen pwm duty değeri ayarlanir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…