Transistör soğutucu temini

serkan_48

Üye dümdüz üye
Arkadaşlar merhabalar.

Uzun zamandır bir güç kaynağı yapma peşindeyim ancak kısıtlı imkanlar ve malzeme sorunları ve işlerimin yoğun olması nedeniyle bir türlü bitiremedim. Bir yüzey soğutucu buldum. Delikli olmadığı için transistör bağlayabilmek için delikleri kendim açtım ancak başarılı olamadım kısa devre olarak transistörlerim yandı. Sizden ricam ,

Güzel bir alüminyum soğutucu bulabileceğim bir yer varmı bildiğiniz? piyasadaki bir kaç elektronik sitesi var bildiğim ancak oralardaki transistör soğutucuları biraz küçük. Malum güç kaynağında atık ısı fazla olacağı için iyi bir soğutucu arıyorum. Benim bulabildiklerim aşağıdaki gibi ve ölçüleride şu şekilde.

Boyutu ise 20 cm x 7.5 cm

383.jpg

Benim ise istediğim ısıyı güzel atabileceğim kalın büyük soğutucu. Aşağıdaki gibi bir soğutucu bu iş için uygunmudur yada böyle bir soğutucu nereden bulabilirim? Eğer soğutucuyu temin edebilirsem projeme devam edeceğim.

hocam istanbulda karaköyde perşembe pazarında alüminyum soğutucu satan yerler var. Siz antalyadasınız sanırım. Eğer internetten sipariş vermek istiyorsanız google a alüminyum soğutucu yazdığınızda baya bir firma çıkıyor istediğiniz ölçüde kesip size gönderirler.

örneğin ben şu firmayı buldum. bir iletişime geçin isterseniz.

http://www.ozenaluminyum.com/ozen-a...sik-aralikli-aluminyum-sogutucu-profili.html/

@cemaltozmaz ,

Evet Antalya'dayım burada elektronikçilerin hepsini gezdim sayılır ama küçük soğutucu dışında bişey bulamadım. Böyle büyük firmalar telefonla ulaştığımda 50 cm 100 cm 3 metre 5 metre ile ilgilenmiyorlar hatırı sayılır boyutta sipariş olmadıkça aradığım firmalar hiçbiri ilgilenmediler. Önerdiğiniz firmayı aramadım ancak şansımı deneyebilirim. İstanbulda olsam sorun olmayacak ancak burada malesef çok giden bir malzeme olmadığı için satılmıyor.

@omertek ,

Özel mesaj ile iletişim bilgilerimizi atabilirim. Sizde verirseniz yarın telefonla uygun bir zamanda arayıp sizden bilgi ve yardım alabilirsem çok sevinirim.

ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

hocam elektronikçiler yerine size yakın olan sanayiye gidip alüminyum satan firmaları bulun. onlarda vardır istediğiniz ölçüdeki alüminyuma en fazla 30tl falan verirsiniz.

Bulabilsem araştırdım sanayideki malzemeler hep kapı pencere v.s. imalatı için üretilmiş profil ve lamalar. Bu tür ürün bulamadım :(

yanlış yere bakıyorsunuz bence :) genelde demirciler vs. için ayrı bölgeler olur sizi belki alüminyum doğramacılara yönlendirmişlerdir

Arkadaşlar merhabalar.

Uzun zamandır bir güç kaynağı yapma peşindeyim ancak kısıtlı imkanlar ve malzeme sorunları ve işlerimin yoğun olması nedeniyle bir türlü bitiremedim. Bir yüzey soğutucu buldum. Delikli olmadığı için transistör bağlayabilmek için delikleri kendim açtım ancak başarılı olamadım kısa devre olarak transistörlerim yandı. Sizden ricam ,

Güzel bir alüminyum soğutucu bulabileceğim bir yer varmı bildiğiniz? piyasadaki bir kaç elektronik sitesi var bildiğim ancak oralardaki transistör soğutucuları biraz küçük. Malum güç kaynağında atık ısı fazla olacağı için iyi bir soğutucu arıyorum. Benim bulabildiklerim aşağıdaki gibi ve ölçüleride şu şekilde.

Boyutu ise 20 cm x 7.5 cm

Benim ise istediğim ısıyı güzel atabileceğim kalın büyük soğutucu. Aşağıdaki gibi bir soğutucu bu iş için uygunmudur yada böyle bir soğutucu nereden bulabilirim? Eğer soğutucuyu temin edebilirsem projeme devam edeceğim.
direnc.net veya bluemavi.com da var sogutucular. onlar işinizi görmüyor mu?

soğutucular iletkendir araya yalıtkan koymanız lazım biliyorsunuzdur. transistorlerinizin nasıl kısa devre oldu? deldiğiniz deliklerle alakası olmaması lazım .

Son düzenleme:
Boğulacaksan büyük denizde boğulacaksın.:D Ben de Antep'in ilçesindeyim. Her şey kısıtlı.:D

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri