Trifaze Termiklere Monofaze Motorlar Nasıl Bağlanır ?

bece termik ayarını yükselt sen en iyisi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ustalarım önce saygılar köprü atmaya gerek var mı sizce,neden akım bölünsünki köp atınca anlayamadım...

ben elektrıkten ustadlar kadar anlamam ama burada dıkkatımı çeken bır konu var termık trifaze yanı uç ayrı yol bunları serı bağlarsak termıktekı öz drenç buyuyecek ve termık farzedelım 15 amper bu 5 ampere duşer yanlışmı bılıyorum ?

ben elektrıkten ustadlar kadar anlamam ama burada dıkkatımı çeken bır konu var termık trifaze yanı uç ayrı yol bunları serı bağlarsak termıktekı öz drenç buyuyecek ve termık farzedelım 15 amper bu 5 ampere duşer yanlışmı bılıyorum ?

termik uçlarının seri bağlanması termik içerisinde bulunan bimetallerden aynı akımı geçirip daha hassas olmasını sağlamak ,yoksa tek bağlasanda çalışır.(termik içinde direnç yoktur. bimetal üzerine sarılmış iletken vardır.) benim bildiğim böyle................

termik uçlarının seri bağlanması termik içerisinde bulunan bimetallerden aynı akımı geçirip daha hassas olmasını sağlamak ,yoksa tek bağlasanda çalışır.(termik içinde direnç yoktur. bimetal üzerine sarılmış iletken vardır.) benim bildiğim böyle................

evet bımetal var haklısınız da termık bılıyorsunuzkı ısınma ıle bımetalı genleşmesınden faydalanılarak yapılmış bır malzeme bimetal uzerınden akim geçmıyor benım bıldığım bimetal uzerıne sarılmış cromnikel levhadan geçiyor isinıncada bimetalı genleştırıyor eğer seri bağlardak geçen akim termik uzerınde daha fazla izinmaya yolaçıp devreyı açacak yukardada dedığim gıbı 15 amper se bu 5 ampere duşecektır

şef selamlar termik AA rölesinin ayarını nasıl yaparız motorun fazlarını pens ampermetreyle ölçtük mesela 8 amper çıktı hemen 8 ampara mi yoksa biraz daha fazla mesela 10 ampere mi ayarlıyacağız, parlak fikirlerinizi bekliyorum saygı bizden olsun.

Termik ayarını motorun etiketindeki nominal akıma göre yaparız fazlası motorun yanmasına neden olabilir

Kondansotoru devreden çıkar bir dene

("kırık kalpler onarılmaz ")

Dogru bağlantı için

1 3 5 giriş uçları
2 4 6 çıkış uçları

Termiği 2 4 6 ya bağladığınızı varsayıyorum dolayısı ile 2 4 6 termik çıkış uçları.

R fazı 1 e bağlanır, 2 ile 3 köprülenir. 5 Nötr bağlantısıdır.
Motor uçları 4 ve 6

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,053
Kullanıcılar
451,326
Son üye
greda

Yeni konular

Geri