u.p.s nin ev tesisatına bağlanması

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yüksek güçte bi akü takınca ups'ya ups'NİN 220 VOLT girişini devre dışı bırakcam faz ve nötrünü. ayrıca şu koruma özelliklimi değil mi onu öğrenmek lazım mühim olay tesisatçı olduğum için lambaları tek hatta toplamam benim için çocuk oyuncağı

Belli bir süre bir yük görmezse benimki de kapanıyor ama zaten lamba yakacaksın sorun olmaz.

Bu işte gerçekten profesyonelsen ve bunları söylüyorsan ve bizzat denediysen üzerine söyleyecek çok fazla birşeyim yok ama benim bildiğim kadarıyla ( işim gereği bu tip işlerle uğraşıyorum ) bu ups lerde öyle kafana göre akü bağlayamıyorsun.12V 100ah aküye bir kaset çalar bağlarsan tabiki çalışır.Ama ups üreticileri ups yaparken üzerine koydukları akülere göre şarj ve güç devresi koyuyorlar.Yani akü ilave edilebilir 1kvalık ups ile standart 1kVA 15dk.ups farklıdır.Bunların fiyatlarıda farklıdır.Bunu direk herhangi bir ups servisine sorarak veya yakınınızda ups bayii varsa sorarak öğrenebilirsiniz.Akü ilave edilebilir ups lerde ayrıca içini açıp birşey yapmana gerek yok, akü bağlantı girişleri vardır.Standart bir ups alırsan üzerine bağlayacağın akü de belirli aralıklardadır. Aynı güçte ama uzun süre gitmesini istiyorsa örneğin 1veya 2 saat gibi farklı ups alman gerekir.

Yanlışım varsa düzeltin!!!!!!

Son düzenleme:
sayın nazmi kardeşim değerli yorumların için allah razı olsun bu işi yaparken yorumlarını dikkate alacağım tekrar teşekkür ederim hepinize değerli yorumlarınız için...

sn şef mantık olarak dediğinize katılıyorum ups i evimin aydınlatmasına bağlarken bende böyle yaptım fakat jeneratörde sadece faz üzerinden işlem yaptım tek kutuplu bi pakoyla geçiş yapıorum (mecburen burası mahrumiyet bölgesi trifaze bi pako bulamadım elektrikçilerde) 3 aydır sorun yok stabil çalışıyor gerilimde normal hatta geçenlerde burada (köyde yaşıyorum) 8 gün elektrik yoktu yuksek gerilişm direkleri devrilmiş) 8gün boyunca hergün 6 saat jeneratör çalıştırdım
tık demedi tabi mantık olarak sizin dediğiniz dogru saygılar

Sayın myhid.
Benim sözüm size değildi. Siz zaten yazınızda kutup ayırıcı kullandığınızı belirtmişsiniz.
Ben sayın silvestir arkadaşımızın yazısına istinaden yazmıştım. " Elektrik kesildiğinde ana şalteri kapatarak, bir prizden elektrik vermiştim " diye yazmıştı. Bu yazdıkları pek mümkün görünmüyor da onun için yazdım.

sn şef açıklama için teşekkurederim. inşallah mustafa arkadaşımıza yardımcı olabilmişizdir saygılar....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…