u.p.s nin ev tesisatına bağlanması

Neye dayanarak söylediniz bunu anlayamadım.Yani paralel olarak 12V 100A' lik iki akü bağlayıp 600W ups ile problemsiz çalışırmı??????
ups'nin çıkışından çekilecek güç aynı olacağı için çalışır...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sn: mustafa 20 yapmak istediğiniz sistemi ben kendim yaptım şu an kullanıyorum faydası olacağını düşündüğüm için tecrubelerimi sizinle paylaşmak istedim
öncelikle ben evin elektrik tesisatını yaparken evin bütün aydınlatma tesisatını bağımsız yaptım yani hiç lamba arkası priz yok
daha sonra tüm aydınlatma tesisatını tek sigortada topladım ve bu sigortanın girişine çif kutuplu py pass şartel bağladım ups kullanacaksan muhakkak kulanacağın sartel çift kutuplu olsun(ups den çıkan nötrle Şebeke nötrü arasında geçiş için) neden şarteli sigortadan önce koydun derseniz herhangi bi kısadevre de bağladığımız cihazı panodaki sigorta korusun diye işede yarıyor. gelelim harici kaynağa ben şu an ufaktip bir ups i converter olarak kullanıyorum evdeki bütün ampuller 18w ekonomik olduğu için bütün lambalar yansada 200w yük biniyo ups ye ups i sadece converter olarak kullanacaksan istediğin büyüklükte akü taka bilirsin sıkıntı olmaz ama elektrik geldiğinde ups aküyü otomatik şarj etsin istiyorsan ups nin şarj kapasitesini aşmaman lazım aksi taktirde ups duman atar aküüden de hayır görmezsinv e kullanacağın ups akü koruma özellikli ise vay haline çünkü bendeki öyle belli bi güçten az güç çekilince cihaz stand by bi cihaz takılı diye farz edip kendini kapatıyo yani aküyü boşalmaktan koruyo fırsatım olunca kendime bi inverter bide güzel şarj aleti yapacam inş . ayrıca lambaları tek noktaya toplarsan daha sonra solar panel sistemide kullana bilirsin yani prizlere sebekeden elektrik giderken aydınlatmayı aküler üzerinden yapa bilirsin umarım fikir verebilmişimdir
sistemi kullanan biri olarak yardımcı olmak isterim kolay gelsin
yüksek güçte bi akü takınca ups'ya ups'NİN 220 VOLT girişini devre dışı bırakcam faz ve nötrünü. ayrıca şu koruma özelliklimi değil mi onu öğrenmek lazım mühim olay :D tesisatçı olduğum için lambaları tek hatta toplamam benim için çocuk oyuncağı :D

Belli bir süre bir yük görmezse benimki de kapanıyor ama zaten lamba yakacaksın sorun olmaz.

Bu işte gerçekten profesyonelsen ve bunları söylüyorsan ve bizzat denediysen üzerine söyleyecek çok fazla birşeyim yok ama benim bildiğim kadarıyla ( işim gereği bu tip işlerle uğraşıyorum ) bu ups lerde öyle kafana göre akü bağlayamıyorsun.12V 100ah aküye bir kaset çalar bağlarsan tabiki çalışır.Ama ups üreticileri ups yaparken üzerine koydukları akülere göre şarj ve güç devresi koyuyorlar.Yani akü ilave edilebilir 1kvalık ups ile standart 1kVA 15dk.ups farklıdır.Bunların fiyatlarıda farklıdır.Bunu direk herhangi bir ups servisine sorarak veya yakınınızda ups bayii varsa sorarak öğrenebilirsiniz.Akü ilave edilebilir ups lerde ayrıca içini açıp birşey yapmana gerek yok, akü bağlantı girişleri vardır.Standart bir ups alırsan üzerine bağlayacağın akü de belirli aralıklardadır. Aynı güçte ama uzun süre gitmesini istiyorsa örneğin 1veya 2 saat gibi farklı ups alman gerekir.

Yanlışım varsa düzeltin!!!!!!

Son düzenleme:
Bu işte gerçekten profesyonelsen ve bunları söylüyorsan ve bizzat denediysen üzerine söyleyecek çok fazla birşeyim yok ama benim bildiğim kadarıyla ( işim gereği bu tip işlerle uğraşıyorum ) bu ups lerde öyle kafana göre akü bağlayamıyorsun.12V 100ah aküye bir kaset çalar bağlarsan tabiki çalışır.Ama ups üreticileri ups yaparken üzerine koydukları akülere göre şarj ve güç devresi koyuyorlar.Yani akü ilave edilebilir 1kvalık ups ile standart 1kVA 15dk.ups farklıdır.Bunların fiyatlarıda farklıdır.Bunu direk herhangi bir ups servisine sorarak veya yakınınızda ups bayii varsa sorarak öğrenebilirsiniz.Akü ilave edilebilir ups lerde ayrıca içini açıp birşey yapmana gerek yok, akü bağlantı girişleri vardır.Standart bir ups alırsan üzerine bağlayacağın akü de belirli aralıklardadır. Aynı güçte ama uzun süre gitmesini istiyorsa örneğin 1veya 2 saat gibi farklı ups alman gerekir.

Yanlışım varsa düzeltin!!!!!!
sayın nazmi kardeşim değerli yorumların için allah razı olsun bu işi yaparken yorumlarını dikkate alacağım tekrar teşekkür ederim hepinize değerli yorumlarınız için...

sn şef mantık olarak dediğinize katılıyorum ups i evimin aydınlatmasına bağlarken bende böyle yaptım fakat jeneratörde sadece faz üzerinden işlem yaptım tek kutuplu bi pakoyla geçiş yapıorum (mecburen burası mahrumiyet bölgesi trifaze bi pako bulamadım elektrikçilerde) 3 aydır sorun yok stabil çalışıyor gerilimde normal hatta geçenlerde burada (köyde yaşıyorum) 8 gün elektrik yoktu yuksek gerilişm direkleri devrilmiş) 8gün boyunca hergün 6 saat jeneratör çalıştırdım
tık demedi tabi mantık olarak sizin dediğiniz dogru saygılar

Sayın myhid.
Benim sözüm size değildi. Siz zaten yazınızda kutup ayırıcı kullandığınızı belirtmişsiniz.
Ben sayın silvestir arkadaşımızın yazısına istinaden yazmıştım. " Elektrik kesildiğinde ana şalteri kapatarak, bir prizden elektrik vermiştim " diye yazmıştı. Bu yazdıkları pek mümkün görünmüyor da onun için yazdım.

sn şef açıklama için teşekkurederim. inşallah mustafa arkadaşımıza yardımcı olabilmişizdir saygılar....

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,906
Son üye
Ümitgüçlü71

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri