ups arıza

saftilki

Üye
beyler elektronik bilgim yok sayılacak kadar az neyse elimde bir powercom marka 360 watt ups var D507AV REP50N SON 2 haneyi okuyamadım neyse bu şekile aradım böle bişey yok diyorlar bunun karşılığı nedir ve nerde bulabilirim ona çok yakın diye verdikleri parçayı taktımsa en fazla tasarruflu ampul kaldırıyor şarj sırasında 5 dakika sonra düz ötüyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Şebeke varken sorunsuz çalışıyor,şebeke kesildiğinde en fazla tasarruflu ampulü kaldırıyorsa,sorun aküde olabilir.

Mustafa arkadaşa katılıyorum böyle sorunla bende karşılaştım aküleri değişince sorun çözüldü.

ilginiz için teşekkürler önce akünün petek ve saf su kontrolünü yapayım bakalım

beyler elektronik bilgim yok sayılacak kadar az neyse elimde bir powercom marka 360 watt ups var D507AV REP50N SON 2 haneyi okuyamadım neyse bu şekile aradım böle bişey yok diyorlar bunun karşılığı nedir ve nerde bulabilirim ona çok yakın diye verdikleri parçayı taktımsa en fazla tasarruflu ampul kaldırıyor şarj sırasında 5 dakika sonra düz ötüyor

En azından bizimle fotoğrafını paylaşsanız!..

RESİM ekleyemiyorum nedense bulamadım eklemeyi

UPS nin üstüne soğuk bi bardak su içtim o patlayan entegre nin aynısını buldum taktım akünün safsuyunu tamam ladım şarj ettiktensonra bi çalıştırdım tekli tms (florosan) ile denedim upsnin içindeki 2 siorta attı ve 3 parça daha yandı iyi yapmışmıyım şimdi upsye 220 verince şebeke moduna geçemiyo trk tırk trk trk yapıyo akü modunda normal çalışıyor

RFP50N06 Mos-Fet bu fet'in birebir aynısını vermeseler bile muadilini verirler.
Biraz paraya kıyıp fet'in iyisini alın 1,5-2 TL lik fetten çok şey beklemeyin.
Akünüzün durumuda iyi değil yen bir aküyle sisteminiz rahat çalışacaktır.
Eğer fet'lerden biri bozulursa diğerleride otomatikman bozulacağı için hiç bir şekilde çıkış alamazsınız ve fetlerin patlamasına sebep olabilir.

RESİM ekleyemiyorum nedense bulamadım eklemeyi

UPS nin üstüne soğuk bi bardak su içtim o patlayan entegre nin aynısını buldum taktım akünün safsuyunu tamam ladım şarj ettiktensonra bi çalıştırdım tekli tms (florosan) ile denedim upsnin içindeki 2 siorta attı ve 3 parça daha yandı iyi yapmışmıyım şimdi upsye 220 verince şebeke moduna geçemiyo trk tırk trk trk yapıyo akü modunda normal çalışıyor

Röleyi besleyen transistörü bulun ve kontrol edin eğer bozulmuşsa veya soğuk lehim falan varsa röleyi beslemeyeceğinden dolayı sarj etmeyebilir veya inverter modundan çıkmayabilir.

beyler hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım

arkadaşlar her ne kadar kuru akü deselerde sonuçta onlar sulu akülerdir bunlar.sürekli kullanılan bu akülere saf su koymak pek fazal işe yaramaz.nedeni ise içinde ki kurşun plakalar kurumuş tel tel dökülmeye başlamıştır.burda yapılacak hiç bir şey yok.yenisini alın:ha saf suyu azalmış o zaman saf su ekleyebilirsiniz.eski tip akülere(otomobilde kullanılan)asit derecesi ayarlanır o zaman o aküyü yıllarca kullanırdınız.şimdi ise sök at yenisini al modeline dönüştü.
saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,944
Kullanıcılar
451,124
Son üye
MEK3232

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri