Usta ve Teknik adamı ayıran soru :)

Cevap gelmedi hala ! çok mu zor soru ?

Usta-Mühendis yazıma uyuz olduysan açıkca söyle böyle saçma sapan mesnetsizce saldırılarından da vazgeç. Bu kafayla biryere varamazsın !

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
efektif değeri aynı değildir. çünkü gerilimin tatbik süresi farklıdır eee?

Cevap gelmedi hala ! çok mu zor soru ?

Usta-Mühendis yazıma uyuz olduysan açıkca söyle böyle saçma sapan mesnetsizce saldırılarından da vazgeç. Bu kafayla biryere varamazsın !
senin yazından bana ne arkadaş usta-mühendis yazını ne okudum ne gördüm. ben senin yazına uyuz olsam yüzüne söylerim !

sen tavırlarını düzelt insanlarla düzgün konuş kimse de sana uyuz olmasın !

efektif değeri aynı değildir. çünkü gerilimin tatbik süresi farklıdır eee?

Soruda lambalara tatbik edilen gerilmini Vrms değerleri aynı diyor. Sen ise bana pwm'den duty cycle'dan bahsediyorsun Vrms tabiiki değişir eee o zaman neyi savunuyorsun hala !
Bana diyeceksinki farklı %'lerde dutycycle dalga formunda Vrms değerleri eşit olmasına rağmen lambalarda parlaklık farklıdır nedeni de şudur? diye biliyor musun ben söyleyeyim diyemezsin...
PWM değil NASA'nın bilmem ne teknolojisinide uygulasan hikaye diyorum Vrms değerleri eşit !

@bayro0 peki ben uzatmayacağım daha fazla kusura bakmayın sizleri rahatsız ettiysem

İşte böyle kendini bilmezler yüzünden bırakıp gidiyorum forumu ! Sonrada boşver gençtir, uyma onlara sen bildiğini paylaş ona buna kulak asma diyorlar. Nasıl olacak bu iş !
Teknik tartışma dedin sürdürdüm ama şimdi kaçıyorsunuz !

Her insanın doğru bildiği yanlışlar ve yanlış bildiği doğrular olabilir,
kırıp-inciterek bir yere varamayız, kendimizi yıpratırız.

Sayın @YaşlıUzman, yaş olarak büyüksünüz,
büyüklüğünüzü gösterin,
ama sakince...

İyi akşamlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…