Utah-SOM-Error !

nanotek87

Üye
Slm ;

Arkadaşlar Windows XP yüklü olan bilgisayarıma sırasıyla Siemens Step 7 5.5, WinCC cd 2008, SP 1 ve SP 2 kurulum dosyalarını kurdum. Siemens Manager açıp yeni proje seçip kullanacağım sistem konfigirasyonuna yönelik hardware oluşturup yazılımını yapacağım prgramının donanımsal kısmını oluşturmaktaydım. Fakat proje adının olduğu yerden insert iconuna tıklayıp HMI seçimini yaparken:

Utah-SOM-Error ! File: ObjCreator.cpp, Line:1856
Text: Configuration/reconfiguration of utah station failed

aynen bu ibareli bi uyarı ile karşılaştım ve WinCC Flexible 2008 açılmasına izin vermedi.

Böyle bi sorun ile daha önce karşılaşmış arkadaşlarım varsa yada bu sorun ile ilgili çözüm olabilecek görüşlerini belirtmek isteyen arkadaşların yorumlarını yazmalarını rica ediyorum.

SAYGILARIMLA...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Çok teşekkür ederim ilginiz için bende siemens sayfasından baktım kurulumla ilgili bi sorun olabileceğinden falan bahsetmiş ama ne yazık ki defalarca en baştan silip tekrar yüklememe rağmen aynı hatayı tekrar edip duruo aklıma acaba bilgisayarda mı bi problem olabileceği geliyor ama o da endüstriyel amaca yönelik olan bir pc seçtik gerçekden niye böyle bi hata verdiğini anlamış değilim.

Çok teşekkür ederim ilginiz için bende siemens sayfasından baktım kurulumla ilgili bi sorun olabileceğinden falan bahsetmiş ama ne yazık ki defalarca en baştan silip tekrar yüklememe rağmen aynı hatayı tekrar edip duruo aklıma acaba bilgisayarda mı bi problem olabileceği geliyor ama o da endüstriyel amaca yönelik olan bir pc seçtik gerçekden niye böyle bi hata verdiğini anlamış değilim.
Daha detaylı bir biçimde arayıp inşallah en kısa sürede çözüm bulabilirm.

arkadaşlar iş yoğunluğu nedeniyle ancak şimdi yazabiliyorum.

Utah-SOM-Error ! File: ObjCreator.cpp, Line:1856
Text: Configuration/reconfiguration of utah station failed

kod numaralı programda HMI seçimimi engelleyen sorunun çözümü için siemens prglarının içinde yapmadığım şey kalmamıştı neredeyse en sonunda da pc odaklı bir sorun olabileceği kanısında bulunarak yeni alınan endüstriyel amaca hizmet edecek masaüstü bilgisayarı format attırıp SP3 Windows XP kuruldu tekrardan ve sonrasında siemens winCC kurulum aşamalarını geçip Hardware oluştururken HMI seçeneğini normal olarak seçebildim. Böle bir hata ile karşılaşacak arkadaşlara tavsiyem sorunu programın kendisinde arayıp boş yere vakit kaybı yaşamasınlar sorun benimde başıma geldiği gibi Pc kaynaklı olabiliyor.

SAYGILARIMLA...

1. program ekle kaldırdan wincc modify yapıp sadece integration kısmını kaldırıp yeniden kurmak
2.var olan projede winccyi ayrıca açıp integrate kısmını yeniden yapılandırmak yada bir sayfaya çift tıklamak da yeterli olabilir senkronlamayı otomatik yapıyor.
XP SP3 te bu sorunları yaşamamıştım win7 64 bitte bu problemi verdi bu şekilde de bende hallolmuştu

Forum istatistikleri

Konular
129,201
Kullanıcılar
451,560
Son üye
mertcan5657

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri