Uyduda bazı kanallar çekmiyor.

astra çanağın varsa çekmesi normaldir ayrıca uydu sağlamdır turksatın silinmesinden başka seçenek kalmıyor 42 derece turksat boylamını yüklemen gerekecek

genel bir tarama yapıyorum inşallah düzelir.

satturkey sitesinden o kanalların yeni frekansını al manuel gir yinede çıkmazsa şunu dene eğer uyduyu uzun zamandır kullanıyosanız ve meraklısı iseniz transponder listesi dolmuştur ve ne yaparsanız yapın lüzumsuz transponderleri silmedikçe yeni kanallar listeye eklenmez buna rağmen transponder yani frekans listesi boş eklediğim halde çıkmıyorsa uyduyu tamire verin

Canagin ucundaki lnb yi saga yada sola cevir trtde kalsin tv yani lnbyi tutan fitonun icerisinde canagi degil tvye bakarak once bir yone kademe kademe azar azar gostermezse obur yone anlatabildimmi

arm 10 cihazindan tapatalk vip ile gönderdi

Soyle anlatayim lnb nin kabo girisi altta ya saga ve sola kalkacak o kablo kendi etrafinda cevir lnbyi ince ayar yap fitonun icinde ileri geride oynat lnbyi bi kac milimetre canaga yakinlastir olmazsa uzaklastir dedoklerimi yaparsan yuzde. Doksan gostermeyenlerde gelor

Soyle anlatayim lnb nin kabo girisi altta ya saga ve sola kalkacak o kablo kendi etrafinda cevir lnbyi ince ayar yap fitonun icinde ileri geride oynat lnbyi bi kac milimetre canaga yakinlastir olmazsa uzaklastir dedoklerimi yaparsan yuzde. Doksan gostermeyenlerde gelor

ustam recevier başka kurulu çanakta taktık yine olmadı. çanakta lnb de kabloda sorun yok yani.

satturkey sitesinden o kanalların yeni frekansını al manuel gir yinede çıkmazsa şunu dene eğer uyduyu uzun zamandır kullanıyosanız ve meraklısı iseniz transponder listesi dolmuştur ve ne yaparsanız yapın lüzumsuz transponderleri silmedikçe yeni kanallar listeye eklenmez buna rağmen transponder yani frekans listesi boş eklediğim halde çıkmıyorsa uyduyu tamire verin
yavuz ustam fabrika ayarlarına döndüm. turksat 1c otamatik çıktı. kanalların hepsi otamatik yüklü. ama durum yine aynı. yani o kanallar çekmiyo ve frekanslarını girdim bulmuyo... peki bu transponderleri nasıl silicem

turksatın transponder listesini açın ekle.sil.düzenle seçeneğinden 3 yada 5 tanesini silin oto arama yap gelir aynısı benim başımada geldi son anda farkettim yaramaz boş tp leri sildim kanallar geldi :)

o zaman alıcınızın tuneri bozuk yenisiyle değiştirirsen düzelir dreambox mu alıcınız genelde onlar yapıyo böle problemler bende dreambox var

yumatu ustam şu sigara kutusu kadar olanlar oluyo ya yeni çıkanlar. bir de gözü var tv tye takılıyo. ustam fabrika ayarlarına döndüm. türksat1c kanalları otamatik çıkıyo.. bunların hepsini sildim tekrardan aradım trt kanalları ve star tv çıkmıyo. frekanslarını giriyom ama bu frekanslar mevcut diyo ama kanal yok. o dediğin parça ne işe yarıyo ustam biraz detaylı anlatabilirmisiniz acaba?

Forum istatistikleri

Konular
129,089
Kullanıcılar
451,383
Son üye
emrullahtuzak

Yeni konular

Geri