vinç kumandası

bunları iki ayrı buton diye düşünme
tek buton az bastığında bir kontak geçiriyor
çok bastığında birinci kontak bırakıyor ikinci kontak geçiriyor.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
şirkette degilim ki sana cizim gönderim evdeyim şirkette iki adet vincim var ve dun yenilettim elemanlara kumandayı 6 yonlu ve cift kademeli kumanda..
bir butona bastıgında.. vinc yavaş calışır ikinci butona bastıgında vinc hızlanır ve ilk bastıgın devre dışı kalır buda vincin kumandasındaki butunlardan yapıyorsun... ama cizmemi istersen yarın sona gönderim.. buraya...

ben anlatamadım ustacım yüksek devirde çalışırken elimizi çektiğimizde motor 3-5 sn daha çalışıp öyle duracak yoksa düşük hız yüksek hız problemi deyil

vincde frenleme sistemi varmı yada rediktör sistemi ?

sanırım siz şunu demek istiyorsunuz.butonu braktıgımda.. 3 5 saniye sonra duracak motor doğrumu anladım ?

evet doğru anladın 3-5 sn sonra duracak
vinçtge fren var ama ne ilgisi var anlayamadım?

enerji kestinde frenleme kapar .. onu hesabını yaptım yada mekanik kilitme

şöyle yapa bir adet kontaktör ve saniyelik zaman rölesi ile uygulaya bilirsiniz..
butonun ikinci kademeye bastıgınızda.. kontaktör ustunden muhurleme yapıp direk cektirceksiniz zaman saati calışcak yani 5 saniyeye ayarlarsınız zaman saatin cıkış ucunu vinci calıştıran kontaktörün bobin ucuna baglıyacaksınız.. butonu bıraktıgınızda zaman rolesii stop görevi görücek

ya alah aşkına sorduğuma pişman olmaya başladım
işin o kısımlarını geçelim sadece durma kısmındaki 3-5 sn lik devamlılık

elini butondan cektiginde.. zaman rölesi 3 saniye yada kaca ayarlaydıysan o saniye sonra kontaktörü bırakacak senin butonu cekmek motoru durmuyacaktır. bunun baglantı şemasını istiyorsan şu an cizemem şirkette degilim
ihtiyacın olan saniyelik zaman rolesi.. ve bir adet kontaktör. kumanda beslemesi kac volt ise ona göre secilecek..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri