wincc örnek proji açarken hata mesajı

muzun

Üye
Arkadaşlar,
Elimde internetten indirdiği örnek wincc projesi var. Bunları açamıyorum.
Programlar açılırken aşağıdaki uyarı mesajı çıkıyor ve program açılmıyor.

Uyarı mesajı: Cannot open wincc project- project manager for configured server is not running. Check the computer name of the server.

Projeyi nasıl açabilirim.

Sanırım projedeki server adı ile benim bilgisayarın adını aynılaştırmalıyım. Fakat proje içindeki server adını proje açılmadan değiştirebilirmiyim. Yada proje içindeki server adını görüp benim bilgisayarın adını değiştirmeliyim. Ama nasıl?????

Yardımcı olan olursa sevinirim.
Teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar,
Elimde internetten indirdiği örnek wincc projesi var. Bunları açamıyorum.
Programlar açılırken aşağıdaki uyarı mesajı çıkıyor ve program açılmıyor.

Uyarı mesajı: Cannot open wincc project- project manager for configured server is not running. Check the computer name of the server.

Projeyi nasıl açabilirim.

Sanırım projedeki server adı ile benim bilgisayarın adını aynılaştırmalıyım. Fakat proje içindeki server adını proje açılmadan değiştirebilirmiyim. Yada proje içindeki server adını görüp benim bilgisayarın adını değiştirmeliyim. Ama nasıl?????

Yardımcı olan olursa sevinirim.
Teşekkürler.
ilk önce projeyi aç
server ismi ile ilgili hata çıkacak
sonra wincc den computer kısmına tıkla
yantarafta computer name sağ tıkla computer ismini senin bilgisayar ile aynı yap projeyi kapat sonra tekrar aç

Forum istatistikleri

Konular
128,904
Kullanıcılar
451,055
Son üye
cevotya
Geri