Wincc Nesnesel Hareket Özeliği yardım

mamoste36

Üye
uzman arkadaşlar hep karışık projelerde yardımcı oluyorlar. Bizim gibi acemeilere de yardımcı olurlarsa yardımcı oluruz..:) Ekrandaki start stop butonlarıyla plc çıkışını (Q0.0) kontrol ediyorum. Ancak Q0.0'a atadığım karıştırma motorunu döndüremedim. Scada'da motorların dönme özelliği var mı? Yoksa sadece çalışırken sadece rengini mi değiştirebiliyoruz? Acil yardımlarınızı bekliyorum.:)Kolay gelsin..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ayrıntılı açıklayabilir misiniz?

arkadaşlar motoru blink mode'a alıp back color yeşil yapınca starta basıp motor çalışınca motor rengi griden yeşile döndü yanıp sönmeye başladı. uğraştıkça öğrenmeye devam ediyorum..:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
rengini değiştirmek istiyorsan uygun resmi bulduktan sonra ya bir kaç resmi gri, sarı, yeşil, kırmızı olarak çoğaltıp üst üste koyup her birine ilgili tagın (byte, word) bilgilerini yazıp çağırırsın ya da aynı resmin ilgili tag ile renklerini çevirebilirsin.

dönmesini istiyorsan ya flash koyacaksın ya da dediğim gibi iki ayrı resim üst üste ama açılarını değiştirip koymalısın.
flash koymak:

herhangi bir sayfada; wincc v7.0

sağdaki listede smart object--control (tıkla ve sayfanın içine çek bırak)

bir liste çıkacak karşına bu listeden "shockwave flash object" bul ve çift tıkla.

sonra

açılan beyaz bir zemin olacak ona sağ tıkla proprties seç;

açılan pencereden soldaki liste içinden control properties seç;

sağdaki movienin sağındaki lambanın hemen soluna çift tıkla;

burada bir boşluk olacak;

buraya oluşturduğun flashın adresini yapıştır;

aynen devam.

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950