Wood Mood 3 Eksen Cnc Projesi.

Kart ayar ve motor bağlantı konusunda yardımcı olabilirimn fırsat bulabilir isem.
İzmir/Çiğli

Yazdıklarımdan alındı isen de özür dilerim .

Yok hocam olur mu öyle şey, üslubunuz, sizin niyetinizi bilmeyen birisine ters gelebilir, ama ben sizin gerçekten yardım etmek istediğinizi biliyorum. o yüzden alınmak gücenmek yok... bir tek ''artık yazmayacağım'' demenize üzüldüm... umarım yanlış bir şey dememişimdir.

TB6560 'ı direkt sil listenden alacaksanda TB6600 4 eksen kart al. Aliexpreste tonla.

Ha gariban işi olsun 4. eksene gerek yok dersen.
http://www.aliexpress.com/item/U119...or-Driver-Board-4-5A-36V-For/32441939356.html

Artan paranlada güç kaynağını alırsın.
Bu gezegende düzgün çalışan tek 6560 benimki mi yahu! Çıkarıp sandığa koyayım. 50 yıl sonra benim çocuk(lar) zengin olabilir onunla.

Sorun 6560 lar da değil ayrıca seninki de normal çalışmıyor !
6560 lar nominal değerlerinde sorunsuz çalışır hatta fana bile ihtiyacı olmaz.
Sadece mavi model diye bilinende linear regülatör kullanılmasından dolayı regülatörü ısınır.
Kırmızılarda smps tipi regülatör olduğu için hiç ısınmaz.
Hele chipler yani soğutucu altındaki garibanlar hiç ısınmaz.
Antalya güneşi altında bile çalışırlar.
6600 aynı firmanın yeni ürünüdür ve daha gelişmiş olduğu için özellikle onu öneririz.
Tüm bunlar defalarca yazılmış şeyler olduğu içinde okumayanlardan çooook gıcık kaparız.

şimdilik duygusalım diyorsun da
tb6560 a vereceğin parayı az daha biriktir.
bir tane lpt breakout board al (aliexpress de 10 doalr civarı)
3 motora ayrı ayrı sürücü al
m542 5 ampere kadar işini görür şahinrulmanda 45 dolar imiş

150 dolara halledebilirsin sürücü ve lpt kart işini

motorları dahil etmedim.

bu dediğimi yaparsan da ileride daha düzgün cnc gövdesi yapıcam diyorsun o yüzden de tb zımbırtılarına boşu boşuna 250 lira vermemiş olursun. yeni makine için temelin hazır olur

image.jpg
Son kalibrasyon ve bütün vidalar sıkı.. Güzel gitti çok şükür

bu cnc de ahsap,pleksi haricinde metal işi yaptığında çokca uç kıracaksın ve kasayı en azından alüminyumdan yapsaydım diyeceksin harcayacağın uç parasına denk gelecek ve hatta geçecek....

şimdilik duygusalım diyorsun da
tb6560 a vereceğin parayı az daha biriktir.
bir tane lpt breakout board al (aliexpress de 10 doalr civarı)
3 motora ayrı ayrı sürücü al
m542 5 ampere kadar işini görür şahinrulmanda 45 dolar imiş

150 dolara halledebilirsin sürücü ve lpt kart işini

motorları dahil etmedim.

bu dediğimi yaparsan da ileride daha düzgün cnc gövdesi yapıcam diyorsun o yüzden de tb zımbırtılarına boşu boşuna 250 lira vermemiş olursun. yeni makine için temelin hazır olur

bütünleşik TB serisi yada Ayrı Ayrı sistemde dediğin kadar fark var mı? mantıklı geliyor söylediklerin.. cin malı alacak kadar zengin değilimin yandan yemişi gibi..

evt aynen öyle
250 liran cebinde kalır düz mantık
şuan dolar fırladığı için biraz yükseldi piyasa

ama dediğim gibi ayrı ayrı sürücü alırsan daha rahat edersin
öteki türlü yok kart ısındı ısınmadı, adım kaçırıyor ıvır zıvır dertlerin de olmamış olur.

elektronikleri de üst köprünün arka tarafına gizledin mi tadından yenmez

Forum istatistikleri

Konular
129,569
Kullanıcılar
452,196
Son üye
Prtozayi

Yeni konular

Geri