Wood Mood 3 Eksen Cnc Projesi.

Boş şase fiyatı dediğin tutardan biraz daha az sanırım.. Al koy modelleri çok güzel..

Devede kulağım.. Yada at ve kelebek ikilisi marka spindle motorum...

Bir kaç sorun olacak elektronikten zerre anlamadığım için..

400w 32v'luk bu motor direk prize takınca çok sessiz çalışıyor.. Ama makina üzerinde rezonans dolayısı ile muazzam bir uğultu yapıyor... Ve bu ev ortamında olacak iş değil.. 12000 devir diye tahmin ediyorum yanlışta olabilir. Yarın sabah, izmir gıda çarşısına gidip bunun hızını yavaşlatacak bir aparat almam gerekiyor.. Regülatör sanırım. İşte motoru götürmeden ne diyip nokta atışı yapabilirim? Yada bu spindlenin hızını azaltabileceğim başka bir yol var mı?

Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden..

image.jpg

image.jpg

bosta calışan motorun gürültüsünden şimdiden rahatsız oldun,...

forumda çok soylendi sana;ama dinletemedikki şaseyi metalden yap diye...

anlıcaksın yavaş yavaş .... :)
motorun ac ile çalışıyorsa ac pwm ler var dc ile çalışıyorsa dc pwm kullan ...

psuply.png
LM2596S DC-DC 3-40V 3amp adjustable step-down power Supply
Böyle bir şey bulman gerek .Bulamazsan benle irtibata geç.

Motorun hızını düşürmen .Kesim işini uzatacaktır.Yüksek hız her zaman iyidir.Senin makina mdf den olması nedeniyle müzik kolonları gibi sesi yükseltiyor.çozümü çok zor gibi geliyor.

Son düzenleme:
aynen kabin tarzında olduğu için ses çok olacaktır.
tavsiyem yalıtımı yapıp kapağını kapatman böylelikle büyük ölçüde sesi kesecektir.

şu adamın makinesine bakmanı tavsiye ederim

Devede kulağım.. Yada at ve kelebek ikilisi marka spindle motorum...

Bir kaç sorun olacak elektronikten zerre anlamadığım için..

400w 32v'luk bu motor direk prize takınca çok sessiz çalışıyor.. Ama makina üzerinde rezonans dolayısı ile muazzam bir uğultu yapıyor... Ve bu ev ortamında olacak iş değil.. 12000 devir diye tahmin ediyorum yanlışta olabilir. Yarın sabah, izmir gıda çarşısına gidip bunun hızını yavaşlatacak bir aparat almam gerekiyor.. Regülatör sanırım. İşte motoru götürmeden ne diyip nokta atışı yapabilirim? Yada bu spindlenin hızını azaltabileceğim başka bir yol var mı?

Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden..

Ekli dosyayı görüntüle 26744
Ekli dosyayı görüntüle 26745

spindlenin tepesindeki fanı sök at uğultunun büyük oranda kaybolduğunu göreceksin...yerine sessiz bi fan tak.

eğer spindle 400w sa 48v olması lazım dc. direk prizede takılmaz 48v bi adaptör edin 400w ı karşılayabilecek bi adaptör olsun . Gerçi malzemeye dalınca kalemin alacağı şekil seni şaşırtabilir.Soracağın adaptör 48v 400w tır

Son düzenleme:
Bugün mevcut trafodan gelen akıma bağlanan hız kontrol ünitesi aldım.. Hız ayarı yapabiliyorum onda bir sorun yok ama güç kesik kesit gidiyor motora viyk viyk diye ses çıkarıyor... Dc motor sürücüsü şu şekilde.. Sorun neyden dolayı olabilir?

image.jpg

Yetmiyor olmasın ? Kac watt bu alet birde trafonun önünde doğrultmaç varmı sanki şu andaki bağlantı eksik gibi + giriş ucu nereye bağlanıyor?

Son düzenleme:
Yetmeyeceğini zannetmiyorum.. Üzerinde 24v-72v yazıyor. Elektrikli motorlarda kullanıyoruz bunu dedi.. Ama niye böyle yapıyor bilmiyorum video yüklemeye çalılıyorum.. Sorunu anlayacaksınız umarım.. :/
image.jpg

Volt değerinden ziyade watt ı da önemli. Watt değeri düşükse motorun istediği gücü karşılayamaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri