yüksek gerilim gerilim trafosu

e138926

Üye
arkadaşlar YG gerilim trafosu çeşitlerine göre 2 ayrıyo endüktif ve kapasitif bunlar arasında nasıl bır fark var? bu konuda bana yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
endüktif gerilim trafosu bildiğimiz trafo mantığıyla çalışır. kapasitif olanı ise trafo değildir. sadece gerilim bölücüdür. bulundurduğu kapasitörler sayesinde oranlama yapar

kapasitif gerilim trafosunda kapasıtorler gerılım bolucu olarak calısırlar bunu anladım fakat enduktıf gerılım trafoları nasıl calısırlar. enduktıf kısmın gerılım trafosuyla olan ılıskısını bıraz acarmısınız?

Arkadaşım indiktüf gerilim trafosu primeri baya bildiğin yağın içinde trafo ; pirimeri var sekonderi var.
Capasitif gerilim trafosu gerilim bölücü capasitörlerle gerilim 2 kV' ta kadar düşürülüyor 2kV'tan sonra yine primer ve sekonder sargıları var
Capasitif gerilim trafoları çok yüksek gerilimde veya çok küçük hücrelerde kullanılır sargı izolasyonu olsun diye önce gerilimi düşürülüyor(capasitif gerilim bölücü ile) sonra sargılara bağlanıyor....
Saygılar

arkadaşlar bana indüktif gerilim trafosu ile kapasitif gerilim trafosunun iç bobin bağlantılarını vereilirmisiniz. Şimdiden teşekkür ederim.. Saygılar

Arkadaşlar ignitörlerin sağlam veya arızalı olduğunu nasıl anlayabiliriz. Bunların herhangi bir ölçüm değerleri varmıdır. İgnitör arızalandığı zaman devresinde bağlı bulunduğu lambayı bozarmı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar!

Benim çok acil bir bilgiye sahip olmam gerek ve sizin bilgi verdiğinize göre bi sorayım dedim. soruma gelince, Radyo Modemlerin hangi Trafolarda kullanılıyor.

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum,

Forum istatistikleri

Konular
128,905
Kullanıcılar
451,059
Son üye
landonor
Geri